Hangi Kumu Kullanıyorsunuz?

Mrmgrss

Hangi marka kedi kumunu kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?
Ve kediniz yavruyken de aynı kumu mu kullanıyordunuz?

8 CEVAP

Sinemsf

Tüm kumlar neredeyse toz bırakıyor. Topaklanma açısında quik,proline vs. gayet iyi. Kumun kalitesi çokta önemli değil bence 😊

BeyzaDemirtas

Natural basted kullanıyorum ben her konuda olabilcek en iyi sonuçları aldım, koku sıfır, topaklanma çok güzel, patilere yapışmıyor, toz yok. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim😊

duman_cat_world

Topaklanmayan pelet Orga Kitty kullanıyorum, çok memnunum. Bentonit kullandigim zamanlarda Proline Extra ve Vancat aktif karbonludan cok memnundum. Tozsuz istiyorsanız Feles veya Catmania'ya bakabilirsiniz. 😊

meowhun

Şu an Mırmır kullanıyorum hiç memnun değilim çok tozutuyor ve topaklanması 2 3 gün sonra tamamen gidiyor kumun.

Sznyll

Proline, quik, lindocat ve vancat aktif karbonlu kullandım. Bazılarını tam hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla yorum yapacağım.
Proline topaklanması iyiydi tozuması orta koku hapsetmeside ortaydı tavsiye edebilirim. Fiyat normal 10 litresini 30 liraya almıştım.
Quik topaklanma ve koku hapsetme iyiydi ancak çok tozuyordu. Kapalı tuvalet kullanıyorsa kediniz tavsiye etmem ama açık tuvaletse tercih edilebilir. Fiyatı bence özelliklrrine göre pahalıydı 5 litresini 25 liraya gibi bir fiyata almıştım.
Lindocat kullandıklarım arasında en iyi olandı topaklanma ve koku iyiydi tozumada çok azdı. Fiyat açısındanda ucuzdu. 10 litresini 25 liraya almıştım.
Vancat aktif karbonlu kullandıklarım arasında en kötü olandı. Çok tavsiye eden olduğu için aldım ancak hiç sevmedim. Daha ucuza geliyor diye 2li paketten almıştım ve bitsinde kurtulayım diye can atıyordum. Topaklanması kötüydü koku hapsetmiyordu tozuma çok azdı. Bu kumu kullandığım süre boyunca evdekilerden hep şikayet aldım kedinin kumunu temizle diye. Sürekli olarak temizlediğim halde bu kadar çok koku oluyordu evde. Elerken dağılıyordu dağıldığı içinde kum hızlı bir şekilde kirleniyor ve komple değiştirmek gerekiyor bu da fazla masraf demek. Fiyatıda özellikleri açısında pahalıydı bu kuma bu para verilmemeli bence. 20 litresini 68 liraya almıştım.
Daha bugün mio markasını kullanmaya başladım ancak henüz nasıl olduğunu bilmiyorum. Saydıklarım arasında almanızı tavsiye ettiğim lindocat fiyatıda ucuz.

Renklipati

Lindocat kullanıyorum bebekliğinden beri hiç değiştirmedim

duman_cat_world

Bu arada soylemeyi unuttum, bentonit kullandigimda MIRMIR'dan cok memnundum, cok toz yapmıyor, kokuyu absorbe etmesi ve topaklanması harika. 😺❤️🐾

Vancat aktif karbon, sanicat sabunlu