İki Gözü De Kör Kedime Nasıl Tuvalet Eğitimi Veririm?

Delall

arkadaşlar 1 hafta önce işten gelince, sokaktan ağlayan kedi sesi duydum. En azından bi 5 saat boyunca defalarca sokağa çıkıp, komşuların bahçeisne girip arama yaptım. Ama bulamadım. En sonunda bizim bahçedeki kedilerin yardımıyla, komşunun bahçesinde boruların altında bulduk kediyi. Kim bilir ben fark etmeden önce daha kaç saat orada miyavlamıştı...Gücünü toplayana kadar evde bakmaya karar verdim. Fakat oyun oynatırken gözlerinin görmediğini fark ettim. Veterinere götürdüm. Evet iki gözü de tamamen görmüyor. Aşılarını yaptırıp, onu sahiplendim. Böyle şartlar altında onu nasıl sokağa atayım? Ama bir sorunumuz var o da kedimin tuvaletini yaparken tüm çişi ve kakayı bacaklarına bulaştırması. Ayrıca her zaman kumuna da yapmıyor. Mesela az önce yorganıma yaptı tuvaletini. Canı sağ olsun. Kumunun yerini zamanla öğrenecektir. Ama çişini bulaştırmamayı nasıl öğreticem ?? Şimdiden çok teşekkürler. Verdiğiniz her tavsiye hayatımızı kolaylaştıracak.

4 CEVAP

Veteriner kaç haftalık olduğunu söyledi? Benim kedim 1.5 aydan sonra tam anlamıyla tuveletini kumuna düzgün yapmaya başlamıştı. Sonrasında kendisini de temizlemeyi öğrendi. İlk zamanlar kuyruğuna bulaştırıyordu hep. Ama içgüdüsel olarak zamanla öğrenir, süreç uzayabilir belki ama illaki öğrenir

dollfacepersian

Öncelikle yardıma muhtaç bir kediyi kurtarmak için bu kadar uğraştığınız ve göremediği halde ondan vazgeçmediğiniz için sizi çok takdir ettim.Gerçekten bir çok insanın yapmayacağı bir şeyi yaparak insanlık örneği göstermişsiniz:)
Burada kedisi görmeyen hiç tanıdığım yok maalesef ve Türkçe kaynaklardan konu ile ilgili yeterli bilgi bulamayabilirsiniz.İngilizceniz varsa yabancı kaynaklardan araştırma yapmanızı
tavsiye ederim ve instagram da Aliencatmatilda adlı üyenin yardımı olabilir belki.Kedisinin yavruluğundan itibaren gözlerinin büyümesi rahatsızlığı vardı ve şuan kedisi iki gözünü de tamamen kaybetti maalesef.

TarcinBey

BENIM KEDIMIN TUVALET EGITIMI OLMASINA VE GORMESINE RAGMEN SAHIPLRNDIGIMDE EVDE KI YERE ALISMADIGI IÇIN TUVALET SORUNU CEKIYORDUK. TUVALETINIM GELDIGINI ANLAMASAM BILE KUMA GOTURUP ELLERIYLE PATILERINI TUTUP KUMU KAZDIRIP YARIM SAAT BEKLİYORDUM BAŞINDA YAPSIN DİYE BU SÜRE BUNU YAPABILIRSINIZ . VEYA DISKISINI KOKLATIN

BlindCat

gerçekten onu sahiplenmekle büyük bir sevap kazanmışsınız benim de küçük kedimin arka ayağında bir sorun olduğundan o da batırıyordu ayağını ama sizinki daha zor bir durum benimkisi artık tamizlemeye uğraşıyor ama sizinki de alışır hem daha küçük sizinki en dazla 2aylıktır bence bu sorun zamanla ortadan kaybolur merak etmeyın ama biraz zorlu bir süreç olucak sizi gerçekten çok sevicek çünkü engelli bir hayvana kapınızı açmışsınız ve onu çok seviceğinize inanıyorum kediler zaten duyuları çok kuvvetlı hayvanlardır merak etmeyin o kendi pis kokusunu aldıkça temizlenmeye çalısır ama o süreç boyunca ıslak mendille silin hayvanlar için özel ıslak mendiller var ama ben bebek mendilini suyla yıkayıp siliyordum tabi ne kadar doğru bilemem ama vet sorun olmaz demişti