Kedim Durmuyor

Mervedoga

Merhaba arkadaşlar 4 aylık bir kedim 1 ay önce sahiplendim ve bana baya alıştı sitede oturuyoruz ve kedim hep dışarı çıkmak istiyor hergün gezdiriyorum ama yinede eve gelince kapıyı açana kadar miyavlıyor dışarı salsam 1 saatliğine geri gelirmi lütfen yardım edin

1 CEVAP

simbakedi

hayır salmayın öncelikle. her gün çıkardığınız için istiyor her gün çıkarmak yerine kedinizle daha çok oyun oynayın. ilgisini başka yöne çekin. siz çıkardıkça gezmek isteyecek yoksa. eve alıştırın. sokakta geri dönmeyebilir, hastalıklı kedilerden hastalık kapabilir,, ayrıca maşallah kediniz çok güzel, iyi niyetle de olsa sahiplenmek isteyebilirler, araba çarpabilir vs vs. bunun önü gelmez. kedinizi eve alıştırmanız lazım bir yerden sonra kesecektir. bir de kızgınlığa girmeden kısırlaştırırsanız en iyisi olur. kızgınlıkta zaten kaçmaya yer arıyorlar. bir de sizinki cesaretliyse geri dönmez büyük ihtimalle.