Kedi Tarağı Arıyorum

Senacesur

2 aylik bir kizim var tuyleri kısa. Kesmeden tarayacak canini acitmayacak sık disleri olan aciciligi iyi olan bir tarak ariyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Bu arada bir tarak onerisi gormustum burada normal insan taragi. Onun daha kucuk boyutlusunu bulmustum ama uygun olur mu bilmiyorum gorselini birakiyorum. Buna benzer taragi olup da kendi taragini kullanan var mi? Tavsiye ediyor musunuz, kullanisli olur mu?

4 CEVAP

Senacesur

@nisacar furminator taragin tuyleri kestigini okudum dogru mu? Bir de uclari cok sivri duruyor onlarin.

nisacar

Furminator taraklar kısa tüylü kediler için de çok başarılı. O marka olmasına gerek yok tabi. Daha uygun fiyatlı muadilleri de var. Bir de tarak canını acıtır mı sorusuna en iyi yanıt tarağı elinizin üstünde test etmenizdir. Sizin duyduğunuz acıyı aynı şekilde kediniz de duyacaktır.

nisacar

Kullanıcıdan kullanıcıya fark var şimdi benimkini kesmiyor derim seninkini keser. Şuraya bir inceleme bırakıyorum dilersen okuyup sen karar ver.
https://www.suzionline.com/kedi/kedilerde-tuy-dokulmesi-nasil-engellenir/

Phoenix3

Ben furminatör ve bizimkilere benzer tel dişli fırça kullanıyorum orta uzunlukta tüyler için. Furminatör çok sert evet onun için nazikçe bastırmadan taramalısınız canı yanmaması için. Haftada 1 2 defa tararsınız onla normal fırçayla da günlük tararsınız