Nd Ve Royal Canin Mama Ölçü Kabı

dollfacepersian

Arkadaşlar bu gün kızım için sipariş ettiğim rc baby cat ve oğlum için sipariş ettiğim nd mama elime ulaştı.Mamaların yanında ölçü kabı gelmesini bekliyordum ama böyle bir uygulama yokmuş sipariş ettiğim sitede.
Burada sadece rc nin ölçü mama kabı var ama nd nin yok anladığım kadarıyla.Bu iki mamanın ölçü kabını nereden bulabilirim?

17 CEVAP

yasement

Tabii yaparim :)

yasement

Merhaba, 25 tane mama 5 gram yapiyor. Birkac kez uzerine bir iki tane ekleyip denedim bi kez 6 gram yapti digerlerinde degistirmedi. Teraziyi bu sefer unutmuyorum aldim, baska da olcebilirim isterseniz :)

yasement

Rica ederimm

Cotontzu_Siri

Birininki yetmez mi

dollfacepersian

CotontzuSiri
Aynı boyutta olsalar bile ölçü çizelgeleri farklıdır diye düşünüyorum.Şuan mamaları göz kararı koyup verdim ama ölçü kabı almam lazım

ursaminor

Royal canin ölçü kabı öyle hayal ettiğiniz gibi bir ölçü kabı değil :D
Saçma bir plastik üzerinde de 3 tane sticker var. Diyor ki sen hassas tartıda tart kaç gram geliyorsa, işaretini bu stickerla koyarsın bundan sonra rahat edersin... Bak bak :D
Zaten hassas tartım olsa neden o saçma plastik kabı kullanayım kardeşim :P

Bu konuda en iyi ölçü kabı Acana markasınınki. Her mama için neresi kaç grama tekabül ediyor işaretli.

yasement

Farkli evet. Ama ben nd olcu kabi hic gormedim belki vardir ama ben denk gelmemisimidir. Hassas mutfak terazisi kullaniyordum, su ara goz karari veriyorum.

dollfacepersian

ursaminor
O zaman rc ölçü kabını almama gerek yok:)
Peki hassas terazi haricinde nasıl ölçüp vermeliyim?Şimdi çay bardağına koyup göz kararı verdim ama doymadı,tekrar verdim.ND mama ölçü kabını nereden bulabilirim acaba? birde evde şuan Acana ve Brit Care mama ölçü kabı var.Onları kullansam olur mu ki?

yasement

Evet acana kap guzel dusunulmus bizde de var ne alakaysa acana ve happy dog olcu kaplari var evde sacma bi sekilde.d

dollfacepersian

Yasement
Bende nd ölçü kabı normalde vardı ama kayboldu,bulamıyorum.Hassas mutfak terazisi mi alsam acaba?

yasement

Ben yarindan sonraki gun size olcebilirim isterseniz. 10 gram mama kac taneye denk geliyor yazarim carsamba gunu (yazlikta yok terazi ama o gun izmirde olucam). Morina balikli dusuk tahilli bizdeki.

Benim1kedimvar

Ben bakkalda gram ölçtürdüm ve bir bardağa işaretledim Bence onlara para vermeyin (Gerçi bilmiyorum fiyatı ne kadar )

dollfacepersian

Yasement
Yaparsanız çok sevinirim.Bende düşük tahıllı morina balıklı aldım:)

Zeynooo

Illa ölçecekseniz yemek kaşığı da olur . Kasmayın bu kadar ben arada göz kararı dolduruyurum .

Cotontzu_Siri

Şimdiye kadar hiç mama ölçmedim :D kilo ve gelişim tam olması gerektiği gibi kaldı. gerçekten, kasmayın bu kadar