Kedim Yeni Doğan Yavrusunu Taşıyor

sami_a44

Anket

Girsinler büyüyünce çıkarlar zaten
(2 oy)
Çekyatı sat düzgün bir koltuk al
(3 oy)
Taşımasına yardım et girsin sanki nolacak
(0 oy)
Dördüncü bir yuva hazırla bakalım beğenecek mi ?
(8 oy)
Toplam (13 oy)

Benim kedim sürekli olarak Çekyat koltuğun içine saklanıyor. Arkadan Çekyatın içine giriyor. Yani şöyle düşünün, koltuğun yaylarının içine giriyor oradan çıkmıyor. Zaten bizde çıkaramıyoruz. Elimiz girmiyor. Çıkartabilmek için döşemeyi yırtmamız gerekir. Kedim kendi odasında doğum yaptı. Kutu hazırladım fakat yavruyu kutudan çıkartıp çekyatın içine taşımaya çalışıyor. Kendi yuvasına yavruyu koyuyorum ordan da yavruyu çekyatın altına sokmaya çalışıyor. Ben yavruyu nereye koyarsam koyayım çekyatın içine sokmaya çalışıyor. Sorun şu ki çekyatın içine girerse yavrunun yaşayıp yaşamadığından bir haber olucaz. Oradan çıkarmak için döşemeleri yırtmamız gerekecek. Bu davranıştan nasıl vazgeçilebiliriz ?

3 CEVAP

simbakedi

girdigi yeri bir zekilde ortu vs kapatip ona yeni bir yer yapmaya calisanilirsiniz. devdigi bi battaniye olur vs onu koyarsaniz belki yatar

Duygukckk

zarar verilecek düşüncesiyle saklamaya çalışıyor onun yalnız olduğu bi bölge ayarlayın ona ama girebilecegi bu tarz yerler olmasın kimse bir süre girmesin yanına nadir gün içerisinde bir veya iki kez girin saklama düşüncesi gider yavaş yavaş zatem kedi ayaklanınca götürse bile yavru çıkar kendisi

idunn

Çekyat kumaşları için sert zımbalar var onlardan alıp kumaşı tahtasına zımbalayabilirsiniz sorun olmayacak şekilde. Bizim çekyatımıza da önceki kedimiz aynı şekilde yavrularını koymuştu fakat biz açıp bakabiliyorduk veya girdikleri yerden de görebiliyorduk. Büyüyünce çıkabiliyorlar ama çekyata çok dikkat etmeniz gerekir içinde kalacaklarsa.