Çip Ve Evde 3 Hayvan Sınırına Çözüm

Meltemmx32

Arkadaşlar biliyorsunuz ki çip taktirmak zorunlu oldu bununla birlikte evde 3hayvan sınırı var daha kabul edilmedi tabiki yasa cikacaginida pek sanmıyorum ama olurda çıkarsa 5 kedim var bu çip işi bana yararlımı olur zararlımı diyelim eve kontrol için geldiler 2 kedimi sakladım üstündeki çiple yerini test edebilirler mi eğer edemezlerse sadece çip üzerindeki iletişim aile bilgisi üzerinden kimde kaç kedi var diye kontrol edilir ise 3 tanesinin çipine benim bilgilerimi 2 sinin çipine annemin bilgilerini işletmeyi düşünüyoruz böyle birşey çözüm yolu olabilirmi sizce veya hiç çip taktırmamalımıyım bu yasayı düşünerek

16 CEVAP

psabrk

Evde en fazla 3 hayvan hakkında, yayınlanan yasa teklifinde ben böyle bir madde görmedim, sadece bir tane gazetenin böyle bir haberi var yasa teklifi yayınlanmadan görülen her şeye inanmamak gerekiyor.
Çip olayına gelirsek 31/12/2022 son denmiş.

Zaten böyle bir madde eklenseydi büyük saçmalık olurdu iyiki de eklenmemiş.