Kedim Aldığım Mamayı Yemiyor

cello1903

Yeni kısırlaştırıldığım erkek Kedim için burdan N&D Tavuklu ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış Kedi Maması 10kg aldım, bona cibo kullanıyorduk ve kademeli olarak nd ye geçmek istedik fakat önceki mamanin içine Yeni mamayi koyar koymaz bir iştahsızlık başladı inat etti yemedi. Sadece önceki mamasını verdik onuda 2 tane yiyip bıraktı yaş mama verdik onunda jolesini yalayıp bıraktı elle verince yemedi ağzını açıp verince geri çıkarmadı, veterinere götürdük orda ki mamaları da beğenmedi, yaş mama ile kuru mamayı karıştırın onuda yemezse tavuk göğsü verin iştahı açılsın dedi onuda yaptık ama tirtiklayip bırakmış gece kuru masasından da 4-5 tane yemiş doktor iştah sorunu yok naz yapıyor mamalara karşı önyargi oluşmuş dedi sonuç olarak benim 10 kg aldığım mama elimde kaldı ne tavsiye edersiniz.

13 CEVAP

yokistead

Ufak bir paket seçici kedi maması alıp deneyin. En azından yeme alışkanlığı geri gelir. Başka bir sağlık problemi yoksa tabi. Royalcanin ve proplanın var seçici kediler için.

idunn

N&D sevmeyen kediler olduğunu duymuştum ama neden yemediği konusunda bir fikrim yok. Tadını beğenmemiş olabilir onun dışında aklıma bir şey gelmiyor.

Betulay_

Hayatımın en kötü olaylarından birini anlatmak istiyorum korkutmak istemiyorum sizi ama. Barınaktan bir kedi sahiplenmiştim ve yaşlıydı. O zamanlar ben çok küçüktüm babam beni kuran kursuna yollardı zorla ben de karşılığında bir kedi istemiştim öyle gelmişti bize. Yemek yemiyordu. Belki bize gelince yememeye başladı her gün usanmadan ağzına zorla yaş mama veriyordum yutmasıyla uğraşıyordum kusucak mı diye başında nöbet tutuyordum 1 ay bu şekilde onu yaşattım ama ölmiycek kadar yedirebiliyordum yarısı hatta daha fazlası dışarı gidiyordu. Artık son günlerinde daha da zorlaştı sadece tattırabiliyordum. Anlıyodu artık bir ay sonra öldü. Benim babam çok pis bir insan arkadaşlar götürmedi veterinere can çekişmesini izledim ben onun. Şimdiki aklım olsaydı borç alırdım bir şey yapardım babama kalmazdım. Mutlaka veterinere götürün. Onlar illa bir şey söyler veya yapar.

Nadenge

Biz de dişi kedimizi ilk kısırlaştırdığımız zamanlar Nd’nin düşük tahıllı tavuklu narlı mamasına geçmiştik. Tabağına ilk koyduğumda silip süpürmüştü ama sonrasında bir hafta kadar nazlı nazlı yedi. O zamanlar 2,5 kiloydu. Ben de sizin gibi üzülmüştüm 10 kiloluk mama elimde kaldı diye. Aradan bir iki hafta geçtikten sonra bizim kızın iştahı bir açıldı pir açıldı mübarek. Şu an mamasını çok iştahlı yiyor ve 4 kiloya yaklaştı neredeyse. Bence sizinki de zamanla mamasını çok iştahlı yiyecek. Tabi sağlık problemi kaynaklı bir durum değilse.

mrcasper

eğer bir sağlık sorunu yok ise acıktığında mecburen yiyecektir

cello1903

Bizde öyle düşündük ama dün geceden beri uğramadı mama kabına enerjisi herseyi yerinde ama oyunculuğu vs vet de sağlık sorunu yok dedi herseyin normal olduğunu söyledi

cello1903

10 kg mama elimde kaldı 700 TL para verdik çok zoruma gidiyor

Keşke 10kg almasaydınız birden. Mamasını kaldırın ve iyice acıkmasını bekleyin. 7/24 önünde durmasın mama. Belirli saatlerde koyun paşa gönlü isterse yer isterse aç kalır. Yer diye umut ediyorum. En olmadı satarsınız mamayı.

dezgicavus

%10 dan azı kullanıldı ise nd mamanın iade garantisi vardı, araştırın isterseniz.

Betulay_

Hayatımın en kötü olaylarından birini anlatmak istiyorum korkutmak istemiyorum sizi ama. Barınaktan bir kedi sahiplenmiştim ve yaşlıydı. O zamanlar ben çok küçüktüm babam beni kuran kursuna yollardı zorla ben de karşılığında bir kedi istemiştim öyle gelmişti bize. Yemek yemiyordu. Belki bize gelince yememeye başladı her gün usanmadan ağzına zorla yaş mama veriyordum yutmasıyla uğraşıyordum kusucak mı diye başında nöbet tutuyordum 1 ay bu şekilde onu yaşattım ama ölmiycek kadar yedirebiliyordum yarısı hatta daha fazlası dışarı gidiyordu. Artık son günlerinde daha da zorlaştı sadece tattırabiliyordum. Anlıyodu artık bir ay sonra öldü. Benim babam çok pis bir insan arkadaşlar götürmedi veterinere can çekişmesini izledim ben onun. Şimdiki aklım olsaydı borç alırdım bir şey yapardım babama kalmazdım. Mutlaka veterinere götürün. Onlar illa bir şey söyler veya yapar.

cello1903

Veterinere götürdüm zaten hemen sorun yok gayet iyi naza çekiyo dedi elimizde ağzını açıp verince yutuyor geri vermiyor şimdi purina one yavru kedi maması aldim 800 gr yemeğe başladı ufak ufak bakalım

duman_cat_world

@idunn
Katılıyorum. 👍👍👍

selinkog

Mama geçişi yaparken küçük paket almanızda fayda var aslında... Ayrıca N&D başarılı bir mama çoğu kedi severek yiyor diye biliyorum. Biraz zaman tanıyın çocuğunuza, yedikçe alışacaktır diye düşünüyorum. Sağlıkla kalın.