Kedi Bit Pire

doganay

Bes haftalık kedimi bit pire içinde aldim, üç ay olacak ve üç kere veteriner dış dezenfekte yaptı nafile, sirkeli su ile sildim nafile, el dezefenkten ile nerde ise yıkadım nafile, 88 lira ya kedi için ilaç toz aldim o da etki etmedi hayvan gözümün önünde surekli kaşınıyor bitler zıplıyor yakalayamiyorum da bit içinde kedim bilen çare yardım lutefen...

7 CEVAP

Zozankk

Elma sirkesini pamuğa dökerek tüylerine sürün sonrasında pire tarağı ile tarayın bikaç gün ben bu şekilde yaptığımda temizlenmişti. Çok fazla şey sürmeyin dezenfektanı kedilerde kullanmayın mümkünse cildine zarar verirsiniz pirelerden kurtarmaya çalışırken...

meowhun

Biz dış parazitle geçmeyince veterinerde ilaçlı yıkama yaptırdık fakat ondan sonra bile birkaç tane piresi vardı. Pire tarağınız var mı? Her gün düzenli olarak pire tarağıyla tarayın. Birkaç damla sirkeyi suya karıştırıp tarağı batırıp tarayabilirsiniz. Veterinere sorduğumda bu yöntemi onayladı. O şekilde kurtulduk biz. Pireler özellikle başının altında, koltuk altı bölgesinde, kuyruk sokumunda oluyor diye okumuştum. Bir de dış parazit olarak bayer stronghold çok etkili, bir dahaki dış parazit zamanınız geldiğinde veterinerden onu isteyebilirsiniz. Ayrıca evi her gün düzenli olarak süpürüp, sirkeli suyla silmeniz lazım. Pireler halılarda vs. yaşayabiliyorlar, beslenmek için tekrar kedinin üzerine atlıyorlar. Robot süpürge çok yardımcı oldu bize bu konuda.

doganay

Üzüm sirkesini şu ile karıştırıp sormuştum, birde elmayı deneyim. Teşekkürler

ZilliPati

1 yemek kaşığı top kekiğin ve 2-3 karanfilin üzerine 1 su bardağı sıcak su ekleyip 15 dk bekletip süzün içine soğuduktan sonra çeyrek bardak (mümkünse ev yapımı)elma sirkesi ekleyip hidrofil yara beziyle okşayarak siliyorsunuz günde bir kaç sefer Uygulayıp dilerseniz fırçalanmayı seviyorsa üstüne güzelce fırçalayıp tarayın keyiften mest oluyor ve kaşıntısına iyi geldiği için rahatlıyor sanırım pireleri de kovalıyor

ZilliPati

1 yemek kaşığı top kekiğin ve 2-3 karanfilin üzerine 1 su bardağı sıcak su ekleyip 15 dk bekletip süzün içine soğuduktan sonra çeyrek bardak (mümkünse ev yapımı)elma sirkesi ekleyip hidrofil yara beziyle okşayarak siliyorsunuz günde bir kaç sefer Uygulayıp dilerseniz fırçalanmayı seviyorsa üstüne güzelce fırçalayıp tarayın keyiften mest oluyor ve kaşıntısına iyi geldiği için rahatlıyor sanırım pireleri de kovalıyor

doganay

Pire taragim yok alirim hemen, biraz yoğun çalışıyorum iki güne bir ilaçlama yapabiliyorum kedime, kasintisi baya azaldı ama üzerindeki pireler büyümüş. Yattığı yerlere yatağına detan sinek böcek kıran sıkıyorum. Elma sirkesi ve tarak 👍 teşekkürler.

doganay

Vallahi kedi baya sirke içinde yanıma gelmeden sirke kokusu geliyor ama bilemedim sirke artık hayvana zarar verecek diye çekiniyorum. Teşekkürler