Kedi Patisinde Birşey Çıkması

SeydaKrt

Kedimin sol ön Patisinde tırnak gibi sarımtırak birşey çıktığını farkettim. Daha önce böyle birşey deneyimlenen oldu mu ?

8 CEVAP

Patili_1

Ben ilk defa görüyorum ama bi veterinerinize de aynı fotoğrafı atıp sormanız tavsiye ederim anlayamadım ama kötü görünüyor inşallah kötü birşey yoktur

SeydaKrt

Yürümesinde koşmasında bir problem yok . Birşey battığını düşündüm . Birşey batmış gibi durmuyor. Etrafında kızarıklık birşey de yok. Yarın götürücem bakalım

gadjo

biraz daha küçük olsaydı nasır diyecektim ama sanırım bu pati boynuzu. benim kedimdeki nasırlara hiç benzetemedim, nasır genelde kum kaçmış gibi duruyor ve rengi açık. ama tabi yine de bilirkişi değilim, nasırın farklı tipleri vardır muhakkak o yüzden nasır da olabilir. pati boynuzu türkçe kaynaklarda hiç geçmiyor fakat araştırdığım ingilizce kaynaklarda görmüştüm. üç tipi varmış ve doku testiyle zararlı/zararsız öğrenilip veteriner tarafından çıkartılıyormuş. veterinere de fotoğrafı gösterin o daha doğru tespit edecektir.

SeydaKrt

Anladım. Yarın sabah götürücem zararlı derken ne gibi belirtiler oluyormuş onu biliyor musunuz peki

gadjo

herhangi bir belirti yazmıyordu hatırladığım kadarıyla. kötü ihtimali düşünüp telaş etmeyin, yeni çıktıysa zaten büyük bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum. yukarıda dediğim gibi belki de nasırdır, nasırlar da kendiliğinden geçip gidiyormuş zamanla.

gadjo

herhangi bir belirti yazmıyordu hatırladığım kadarıyla. kötü ihtimali düşünüp telaş etmeyin, yeni çıktıysa zaten büyük bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum. yukarıda dediğim gibi belki de nasırdır, nasırlar da kendiliğinden geçip gidiyormuş zamanla.

SeydaKrt

Arkadaşlar merhaba veterinere gittik inceledikten sonra batikon döküp cımbız yardımıyla baya çekti tırnak çıktı tırnağını keserken ben kestiğim tırnak patisini batmış sanırım

gadjo

cilt problemi olmamasına çok sevindim, umarım rahatlamıştır yavrucak. geçmiş olsun.