Yavru Kedinin Karnında Ceviz Büyüklüğünde Şişlik Var

Arka bahçeme ara sıra gelen ve besledim Yavru kedi var , yaklaşık 2 aylık , daha önce görmediğim bir şekilde ceviz büyüklüğünde şişlik var karnında . Nedeni nedir bilen var mı ?

4 CEVAP

gadjo

hiç normal gözükmüyor, buradan birinin teşhis etmesini beklemenizi gerektirecek basit bir durum gibi değil. vakit kaybetmeden veterinerinize göstermeniz en iyisi.

Göbek fıtığı olabilir başka bir şey de olabilir. Ciddi bir durum gibi

Ahmetemind

Maalesef kist veya tümör olma ihtimali çok yüksek. Eskiden 4 aylık dişi kedimde meme tümörü oluşmuştu. Aynı bunun gibiydi fakat neredeyse tüm memelerde bu tarz şişlik vardı. O yüzden belki bu kedide ki şişlik tümör olmayabilir. Sanırım tümör değil, kist ise tedavisi çok daha kolay ve hızlı oluyor. Mutlaka veterinere götürün. Geç kalınırsa tedavisi zorlaşabilir

Nadenge

Ben de göbek fıtığına benzettim. En kısa sürede veterinere götürebilirsiniz inşallah.