Karma 2 Asisi Gec Vurulursa Bir Sey Olur Mu? Asisi Eksik Kediyi Sokakta Gezdirebilir Miyim?

cereenpir

kedim uc aylik karma ikiyi asi bitti dedikleri icin yedi gun gecikti ve hala vurduramadim.gec vurulursa bir sey olur mu? bir de asilari eksik ama vucut tasmasiyla yesillik vs sokaga cikarabilir miyim?

2 CEVAP

Bu kadar hassas abartılı bi durum yok bakmayın. Karma aşısı olan kedim 15 gün üst solunumdan klinikte yattı. Tasma ile sizin kontrolünüzde çıkabilir nede olsa havalar kötü değil . Ama fazla geciktirmeyin

melist35

3 hafta arayla vurulmalı karma 2, yoksa hiçbir anlamı yok aşının. tekrar karma 1 yapılmalı ve 3 hafta sonra karma 2. o veterinerde yoksa başka veterinerde yaptırın yani şehrinizdeki tek veteriner orası olamaz heralde. ayrıca kedinizi tasma ile başka kedilerin temas ettiği ortamda gezdirmek, sokaktan bulaşabilecek (fip, gençlik) gibi ölümcül ve tedavisi olmayan hastalıkları kapmasına sebebiyet verebilir. zaten bir ev kedisi hiç görmediği ve alışık olmadığı dış mekan ortamında bulunursa aşırı derece stres olacak ve korkacaktır. temiz hava alsın istiyorsanız balkonunuza file taktırıp gün içinde orada vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz