Kedi Tuvalet Eğitimi

sarpyilmaz

Merhabalar
Yeni bir kedi sahiplendik diyelim daha kolay tuvalet eğitimi kazanması için ne yapılmalıdır,ne yapılmamalıdır çünkü birçok arkadaşım bu konuyu soruyor bir de sizden duyalım dedik :)

5 CEVAP

TarcinBey

TUVALETI OLUP OLMADIĞINI ANLAYAMAZSINIZ AMA YINE DE OZELLIKLE YERINDE DURMUYOR ISE KUMUNA GOTURUN PATILERINI TUTUN VE KAZITIN KUMU GEREKİRSE YARIM SAAT BEKLEYIN O KUMU ANLAYANA KADAR BI KERE YAPTIKTAN DAHA SONRA DISKISINI BURNUNA DEGDIRIP KUMA SURTUN O ANLAR

Benim1kedimvar

İç güdülerinde var bu zaten . Sadece kumunun yerini göstermeniz yeterli . Ve onun kum olduğunu anlaması için patilerini sürtün .

Goupe

Kuma daha kolay alışabilmesi için bentonit kullanın. Silicaya alışmaları uzun sürüyor. Kumuna sürttüğünüzde zaten anlar ne yapacağını merak etmeyin :)

mia1598

Eğer kedi 2 aylik civarinda ise ve bu sürede annesi yanindaysa zaten öğrenmiş olacaktir sadece onu kumuna birkac kere götürmeniz ve patilerini kuma sürmeniz yeterli ilk iki gün onu biraz takip edeceksiniz bir yere tuvaletini yapmaya hazirlanirsa direk kumuna gotururseceksiniz direk alisacaktir ☺

KenanKral