Kedimin Tüylerini Nasıl Temizleyebilirim

kedimedisever

Kedim 2,5 aylık biraz kokuyor. Yıkamak istemiyorum. Sanırım kendini temizleyemiyor tam bir yerde kekik suyu ile tüylerini tarayabilirsiniz yazıyordu nasıl temizleyebilirim

8 CEVAP

Lils

Koku mamadan olabilir belki. Ağzı kokuyorsa yalanınca o koku tüylerine geçiyordur belki. Yıkanabilir tavsiye etmem daha çok küçük ve kediler yıkanmaz.

psabrk

Sırf tüylerini toplamak için yıkamanızı önermiyorum kediler çok kirlenmedikçe yıkanmaz zaten.
https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/true-touch-kedi-ve-kopek-tuy-toplama-eldiveni.html

Bu tip bir eldiven sizin işinizi görecektir.
Düzenli taramalarla tüyleri minimum düzeye indirebilirsiniz, şunuda demek istiyorum tüylerinin hiç dökülmemesi gibi bir durum yok.Siz düzenli taradıkça dediğim gibi minimum düzeye inecek.

kedimedisever

Tüy dökülmesinden bahsetmiyorum :) kedimin tüyleri biraz kokuyor sadece o kokuyu gidermek için nasıl temizleyebilirim

psabrk

Pardon kokuyoru korkuyor olarak okumuşum :)
Aslında kokunun asıl kaynağını tespit etmeniz gerekiyor belki popo kısmından gelebilir koku, baş kısmı kokuyorsa ağızından gelebilir asıl yerini tespit ederseniz daha iyi olur.
Yıkayıncada geçeceğini düşünüyorsanız korkutmayacak şekilde az suyla tüylerine yavaş yavaş sürerek yıkayabilirsiniz baş kısmı hariç.

duman_cat_world

@Lils e katılıyorum. 👍 Ağız kokusu olabildiğinden Animonda, Brit Care veya Gimcat markasının denta tabs yani diş bakımı krakerleri var, onlardan birini alabilir ve kedinize verebilirsiniz.

kedimedisever

Ağız kokusu için ürün almayı düşünüyorum. Kekik suyuna ne diyorsunuz? Kekik suyu ile tüylerini tarayabilirsiniz diye bi yazı okumuştum

Iremcelik2

Sırtını elinizle ıslayarak kendini yalama alışkanlığı edindirebilirsiniz. Yalamaya başlarsa kirli de olmaz.

theyusra

hayvanlar için üretilen ıslak mendil var, onlardan alıp bütün vücudunu haftada bir kez silebilirsiniz baya işinize yarar