Kedim Hasta Ne Yapabilirim

serayaryaa

kedim 2 aylık hava değişiminden dolayı soğuk algınlığı var veterinere gittim antibiyotik verdi ama bir türlü yutturamıyorum. Geri çıkarıyor. neşesi falan yerinde ama burnu çok beyaz ateşi olduğu için olabilirmiş böyle bişey başına gelen varsa yardımcı olabilir mi

9 CEVAP

LindaKibrit

Benim bu hastalık hakkında bilgim yok fakat bir zaman biz de bir hastalığından dolayı hap kullandık. Hapı ikiye bölerek yutturabilirsiniz. O şekil de yutmuyorsa veterinerimiz bize tutması için taktik vermişti. Veteriner kedimizin ağzını açıp hapı koymuştu. Ağzını kapatıp burnundan üflemişti.yutmuştu. Biz bunu denedik yapamadık. Kedimiz de zaten hapı düşürdü çıkarda ama yuttu. Siz yinede deneyebilirsiniz. Hapı ikiye bölmeyi denemediyseniz ilk önce onu deneyin derim :)

KedimVar

Hapı ağzına koyun ters yatırın ve şırıngayla ağzına su verin öyle yutuyor. Ama dikkat edin boğulmasın hap yutturursam derken. Kolay gelsin :))

Minnak53

Bende kullandım ama hap ama kafasının küçükken annelerinin tuttuğu yumuşak yerden tutup ağzını ablam açardı yanlız iseniz direk ağzını açın kapamaya çalışır hemen o sırada hapı ağzına koyun boynuna masaj yapın bir süre başından ayrılmayın yutkundupunu göreceksiniz sonra tekrar ağzı açıyoruz bakalım yutmuş mu yuttuysa başarılar ama yavrumuz bir ödülü hakketmiş olur çok geçmiş olsun sevgiler..

Zeytinlicorek

Ben de hap kullanmıştım, ağzını açıp hapı koyduktan sonra hemen et vermiştim. Öyle yapınca çıkarmamıştı.

LindaKibrit

Yutması*

serayaryaa

cevaplarınız için teşekkür ederim hapı 4 e bölmemi söyledi vet böldüm ama yutturamıyorum şırıngada denedim boğulacak gibi oldu hap büyük geliyor her şekilde mama kabına koydum alıyo ağzına sonra kıramadığı içi geri çıkarıyor başka bildiğiniz bişeyler varmı

KedimVar

Biraz boğulacak gibi olacak zaten ama sonra yutuyorlar. Biraz dik tutun öyle olduğunda ağzının yan tarafından hapı atmaya çalışır engel olun. Suyu da birden vermeyin yavaş yavaş (çok yavaş değil) verin. Başka türlü yutamaz.

serayaryaa

hapı mamasının içine attım öyle yedi ama bir sorun var galiba 4 gündür kullanıyor burnu hala beyaz sadece hapşuruğu geçti

Ben hapı ezip cok az suyla karıştırıp siringayla çekip veriyorum acelem olunca yoksa acelem iki saat uğraşıp ağzına koyup çenesini kapatıyorum yutmasını bekliyorum ama bazen namussuzluk yapıp çıkarıyor canım kızım çokta sıkmak istemiyorum korkmasın diye eziyorum