Kedi Diş Bakımı

mrcasper

kedimin dişini fırçalamak zorunda mıyım nasıl yapmalıyım

5 CEVAP

esmadilsu

evet zorundasınız bebek diş fırçasıyla fırçalıyorum ben üstüne crystalin sıkıyorum :)

buduu

aynen ya diş fırçalama zorunlu mu ,ben fırçalamiyorum ama ağız kokusu vardı ve veterinerimiz hassasiyet oluştuğunu söyledi diş jeli kullanıyoruz

Pufininelifi

Kedinizi yavruluktan itibaren fırçalamaya alıştırmanız gerekiyor. Büyüdükten sonra alıştırması daha zor. Kedi diş macunu ve fırçasıyla rahatça fırçalayabilirsiniz. Ağız kokusu, çürük ve tartarları önlemek için fırçalamanızı öneririm. Alıştırma süreci şöyle olmalı,
1- Bir kaç gün fırça ve macunu koklamasına izin verin.
2-Diş macununu parmağınıza sıkıp dişine değdirin tasına alışsın.
3-Parmağınıza steril gazlı bez sarın ve onun üstüne diş macunu sıkın. Ağzının bir yanından dişlerine ufak ufak ovalama hareketleri yapmaya başlayın. Kedinizin davranışlarına göre giderek ovaladığınız bölgeyi genişletin.
4- Gazlı beze alıştıktan sonra kedilere özel olan diş fırçalarına geçebilirsiniz.

gulsundusmez

burda satılan kedi için fırça var parmağa geçiyor ben memnunum tavsiye ederim trixie diş macun aldım

Maulex

Sokaktaki kediler dişini fırçalamadiklarina göre sadece daha fazla para harcayalım diye çıkartılan bisey olduğunu düşünmekle beraber yedirdigimiz berbat kuru mamalardan dişlerine zarar gelme ihtimali de yok değil ben yarı ev yarı mamayla besliyorum ve fircalamiyorum