Köpeğinize Çip Taktirdiniz Mi?

Pelin112

Takılırken sorun oluyor mu nasıl bir işlem ücret ne kadar ödediniz?

10 CEVAP

Superisi814

Kedime taktirdim.Iki tür çip mevcut. Biri klasik olani , biri nano çip.Klasik olanin igne ucu daha genis , çip daha büyük.Nano çip de igne ucu daha ince , çip daha küçük, alerjik reaksiyon riski daha düşük.
Ben nano cip sectim.Aşi gibi kolay bir islemmiş.Bakamadigim icin disarida bekledim.Sehirden sehire ucret farki var mi bilmiyorum.Ben 200 tl odedim.Kedi ve kopekler iicn ayni ucretti.
Kedim hassas bünyeli o gün biraz ateşlendi.Ama veterinerimiz 30 dk.uzaklikta , seyehat onu strese sokuyor.O zaman da ateşlenebiliyor.
Kimlik belgesi yaninizda olmali.Tasma ucu kolye de veriyorlar , çip bilgileri icinde olan..

mrcasper

ben daha taktırmadım bence bekleyin son güne kadar belki bir değişiklik olur

Superisi814

Bu arada ben youtubedan videolar izleyip kendi kendimi boşuna korkutmuştum.Cok kisa sürdü.Dedim ya , aşi gibi düşünün.

Simurg1queen

Merhabalar karnesi çıkarılan her pati dostumuz için takılıyor diye biliyorum iğne şeklinde saniyelik bitiyor.. karne ile çip 250 TL ödemiştim 1 sene önce

duman_cat_world

Biz oğluşumuzu sahiplendiğimizde çipi vardı zaten. 2 yıl önce sahiplenmiştik. Ancak şehirden şehire değişmekle birlikte fiyatı 200-250 TL civarında oluyor diye biliyorum.

duman_cat_world

Bu arada ben kedime taktırdım, köpeğim yok :)

End_19

Bizde tatil dönüşünde taktırmayı düşünüyoruz. Veteriner sıkıntılı olamdığını söyledi

Pelin112

taktırdım hiç zor bir işlem değilmiş. fakat kaybolursa takip edilmiyor henüz değilmi sıstemden?

diablerose

takip edilemiyor. oyle bi olayi yok

Renklipati

Ben hala taktırmadım veterinerim hâlâ son güne kadar bekleyelim dedi yoksa 6.ayında kısırlaştırma yaptırırken takın demiştim..o yüzden bekliyorum hâlâ bir değişiklik olursa diye, takip edilmiyor zaten kötü yanıda bu