Koruma Ve Sadakat

Cotontzu_Siri

Köpeğim havlayan bir köpek, şüpheli bir insan vb.'nin bize yaklaştığını görünce çok güçlü bir şekilde ona doğru tasmayı asılıyor ve gırlayıp havlıyor. Onu sosyalleştirmediğim ve genel olarak sadece bizimle vakit geçirdiği için mi böyle? Bıraksam ölümüne saldıracak. Bu durumdan rahatsız değilim, sadece merak ediyorum.

7 CEVAP

KedimVar

Muhtemelen ondan. Sosyalleştirseydiniz yine tamamen havlamayan bir köpek olacağını zannetmiyorum ama daha az tepki gösterebilirdi. Her yaklaşana mı yapıyor?

Gamzeakann

Insanların belki de zarar verebilceğini düşünüyordur dışarda başka insanlarla oyun oynayıp zaman geçirseydi belki daha farklı olurdu sizi koruma içgüdüsü diyebiliriz yani

Cotontzu_Siri

Luckyssss
Bu küçük köpeklerdeki koruma iç güdüsünü hafife almamak lazım. Yaşasın bichonlar. :))

Cotontzu_Siri

Gamzeakann
Ben biraz asosyal bir insanım. Onun da çok sosyal olmasını istemediğim için sosyalleştirmedim. Yolda yürürken biri sevmek isterse izin veriyorum tabii.

Luckyssss

Benim kide aynı işte önce elini uzatana gözleriyle takip edip tam dokununca hırlayıp güclüce havlıyor o kişi kaçmaya baslayınca paçasından tutuyor

Cotontzu_Siri

KedimVar
Hayır. Tam tersine insanları çok seviyor. İç güdüleri çok kuvvetli bir köpektir, bir insanın ne kadar iyi olduğunu anlar. Kötü niyetli biri bize doğru gelince yapıyor bunu. Zaten direkt havlamıyor, gırlıyor. Eğer uzaklaşmazsa havlıyor.

Karasuemin

Bsdka bi köpek gördüğünde yanina götürün köpeğinizi bu sokak kopegi veya baska bi kisinin kopegide olur karsinizda ki köpeği severseniz oynarsanız köpeğiniz onlarin bi tehlike olmadığını anlayacaktır eğer köpeğiniz kıskanç ise bunlari yapmanızı pek tavsiye etmem