Kedimin Mamaya Alerjisi Mi Var?

ollylucky

Kedim 1 yaşında bundan önce hep tavuklu kitten mama yiyordu.
1 ay önce Felicia Somonlu mamaya geçtik.
2 kedim var birinde aşırı kaşınma oldu ilk başta fark etmemiştik sonra tasmadan olduğunu düşünerek ikisinin de tasmalarını çıkardık.
Tasmalarını çıkarınca aşırı kaşınan kedimde boynunda yara fark ettik batikon sürdük ve kurudu.
Diğer kedimle oyun oynarken olduğunu veya tasmadan olduğunu düşündük.
Şimdi burada sorular okurken fark ettim alerji kendini kaşınma olarak gösterebiliyormuş.
Acaba kedimin somona alerjisi mi var?
Şuanda yaş mamaları da somonlu napmam gerekir?

İÇİNDEKİLER: Hidrolize Somon Proteini (%22), Baldo Pirinç, Mısır, Somon Yağı (%7), Bezelye, Hamsi Unu (%6), Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı (%2), Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.

Hidrolize ürünlerin alerji yapmadığını da biliyorum acaba yağlara karşı bir alerjisi mi var?
Bu arada mamadan memnun kaldım iki kedime de kilo aldırmadı (ikisi de 1 yaşında 5.5 kg) ki biri hareketsiz bi kedi ayrıca mamam bittiği için direkt geçmeme rağmen ishal de yapmadı.

5 CEVAP

meowhun

Belki de sizin de düşündüğünüz gibi tasmayı vücudunda istemediğinden sürekli çıkarmak için kaşıyıp yara yapmıştır. Tasmayı çıkarttınız artık sanırım durumunu takip edin değişme olursa veterinere danışın bence.

Palyaco

İçerik olarak mystic daha iyi esmer pirinç et içeriği yüzde 70 alerji kiskirmiyorsa yoktur

ollylucky

@Palyaco evet çok iyi bir mama olduğunu biliyorum ama bu ay idareten almak zorunda kaldım en kısa zamanda değiştireceğim.

ollylucky

şuan yarası kurudu geçti tüy çıkmasını bekliyorum büyük ihtimalle tasmadan tasması da biraz yıpranmış zaten :( mama hypoallergenicmiş ve tüy sağlığı içinmiş

miyav88

@ollylucky idareten yazmışsınız 85tl sanırm 2kglık fiyatı ben internetten açık mama aldığım bi site var güvenerekten alıyorm 4-5 kez alışveriş ettiğimde oldu isterseniz bi bakarsınız oraya da feliciaya verdiğiniz para yerine ordan o paraya nd açık mama alabilirsiniz 1kg site pe t mekan bakarsınız