Kedimin Kuyruğu Çok Yağlı

Ceyday

Yaklaşık 1-2 haftadır böyleydi normaldir dedim diplerine baktığımda siyah noktalar var ve kahverengi leke gibi birşey sanırım yağlıkuyruk sendromuna yakalanmış, ama emin olamadım fotoğrafını ekledim, ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

11 CEVAP

Seymaaacaan

Maalesef tam olarak geçmiyor. Aylardır benim kedimde de var kuyruğunu tıraşlayıp sprey sıktık sürekli yine de geçmiyor. Hormonlarla alakalı sanırım. Ama bi zararı yok merak etmeyin

simbakedi

kisirlastirinca geciyormus

gozdeyilmaz

Bizde aynı durumu yaşadık hatta o zaman kedimiz 6 7 aylık falandı. Tüyler kesildi bi ilaca başlamıştık günde bir kere hekimimizin verdiği şampuanla yıkayıp sarı renkte bir solüsyon sürüyorduk kısa zamanda geçmişti

Kısır olmayan erkek kedilerde hormona bağlı yağlı kuyruj sendromu görülür.
Çiftleşmeyen kediler de ileri derece de iltihap ve yara şeklinde ızdıraba dönüşür.
Tek çözüm kısırlaştırmaktır.
Eğer o bölgeyi traş ederseniz kedinin psikolojisini ciddi şekilde etkilersiniz.
Tek çözüm kısırlaştırmak.
Ben kısırlaştırmadan önce başlamıştı yağlı olmaya kısırlaştırdık 1 ay içerisinde geçti şuan çok iyi durumdalar

blue_hpood

kısırlaştırmalısınız:)

DoraFiko

Benim kedimdede olmuştu olduğu dönem kısır değil ve nd mama kullanıyorduk. Kısırlaştı mamamızı da değiştirdik royal canin yemeye başladı. Ardından geçti kuyruk sorunu. Ben kısırlaştığı için geçti sanıp içeriğini daha sağlıklı bulduğum için nd mamaya tekrar geçtik. 10 gün içinde tekrar yağlandı kuyruğu. Protein oranı yüksek mamalar bazı kedilere hiç iyi gelmiyor. Ayrıca yumuşak dışkı sorunuda olmuştu nd de. Şimdi hills yiyor ve kuyruğunda sorun yok. Mama kaynaklıda olabilir yani gözlemlemek lazım. Geçmiş olsun 🌸

elifozzdemiir

Kullandığınız mamayla da alakalı oluyor yüksek proteinli mamalar çok yapıyormuş

elifozzdemiir

Kullandığınız mamayla da alakalı oluyor yüksek proteinli mamalar çok yapıyormuş

Ceyday

Veteriner hafta içi getirmemizi söyledi,kedimi daha yeni kısırlaştırdık umarım geçer

Ceyday

Kedime tahılsız N&D kullanıyordum daha 2 hafta oldu geçeli acaba ondan olmuş olabilirmi

Ceyday

Kedimi yeni kısırlaştırdık 5 gün önce