Hızlı Nefes Alıp Verme

BalinAnasi

Kedim şu an uyuyor ve karın hareketleriyle burnuna bakıp solunumunu kontrol ediyordum fark ettim ki çok hızlı nefes alıp veriyor kronometre ile açtım denedim 30 saniye de 70 i buldu aralıksız kalkıp kalkıp iniyor karnı zaten hasta inşaallah başka bir şey çıkmaz nedenini biliyor musunuz arkadaşlar sıcaklardan olabilir mi

5 CEVAP

psabrk

Sıcaktan, stresten hızlı nefes alıp verebiliyorlar.
Bazen ağızlarını açıp dillerini dışarı çıkartıp köpek gibide nefes alıp veriyorlar.

gizemdr

Ankara iki gündür çok sıcak. Benimki de uyurken sanki saatlerce koşmuş gibi nefes almaya başladı

Çok koşmuş olabilir aşı vurulduysa olabilir sıcaktan olabilir ama sürekli devam etmez takip edin sürekli olursa veterinerinize gidin

BalinAnasi

sıcaklar geldiğinden beri böyle oyun oynarken hemen yoruluyor dili dışarda dediginiz gibi köpek gibi nefes alıp veriyor, uyurken ilk defa denk geldim pozisyonu değiştirdi şimdi daha sakin nefes alıyor artık korkuyorum başka hastalıklara yakalanma ihtimaline sokaktan sahiplendik iyi mi ettik kötü mu ettik bilemiyorum :( iyi olsum hep sağlıklı olsun istiyorum

HillB

En çok dil ve partilerinden terliyorlar. Serin tutmaya çalışın.