Kedi Tüy Uzama Sorunu

omrhalici

Merhabalar yaklaşık 6 ay önce Sibirya cinsi kedimin tüyleri aşırı topaklanma ve keçelenme olduğundan dolayı veteriner önerisi ile traş ettik ancak kedimin tüyleri kesildiği ilk gün gibi 1 cm bile uzamadı başına gelen yada yardımcı olabilecek varmı kesilmeden önceki hali birinci foto 6 aydır uzamayan hali ikinci foto

6 CEVAP

omrhalici

Evet maalesef mama olarak Royal canine yavru maması kullanıyorum bitince nd geçmeyi düşünüyorum vitamin takviyesi yapmadım bide ona geçeyim ama sanırım burdan sonra zor 6 ay tüyleri uzamayan kedi görmedim de duymadım da tüyleri kesildikten sonra ayağındaki bir enfeksiyon dolayısı ile 2 ay civarı veterinere gidip durduk sanırım ondan psikolojik olarak etkilendi

theyusra

takviyeye mutlaka başlayın, tüy ve deri için üretilen bir sürü şeyler var zaten. balık yağı da işinize yarar.

Mama olarak ne kullanıyorsunuz? Biraz daha besleyici şeyler vermeyi deneyebilirsiniz takviye balık yağı multivitamin gibi. Veterinerinize danıştınız mı onlar ne söyledi bu konuda ? Çok nadiren de olsa tıraştan sonra tekrar tüyleri uzamayan kediler olabildiğini duymuştum. Yani birazcık da olsa uzardı 6 ayda hiç uzamadı diyorsunuz enteresan ve üzücü gerçekten de :( .

omrhalici

Peki kalıcı olma ihtimali varmı ömrü boyunca tüyleri böyle kalmaz değil mi

theyusra

sibirya kedileri soğuk iklim kedileri olduğu için yazın tüyleri kısalıyor zaten otomatik olarak, kış gelince tekrardan düzelir diye düşünüyorum ben

omrhalici

İnşallah öyle olur teşekkürler