5-6 Haftalık Kedim Sütten Mi Kesildi?

Rapunzel00

Bu zamana kadar anne kedi sütü tozu verirdim biberonla içerdi ama dün akşamdan beri biberonu reddediyor. Karnı aç ama süt içmek istemiyor gibi davranıyor. Bugün sütü kaseye döktüm, içti. Büyüdüğü için biberon ters mi geliyor ona yoksa sütten kesilmeye mi başladı? Kedimin dişleri fotoğraftaki gibi bu arada.

4 CEVAP

Ahmetemind

Yavaş yavaş katı yemeğe geçmek istiyor sanırım. Biberondan içirmeye çalışın, redderse zaten yaptığınız gibi kasede verin. Ayrıca yanına ılık su ile ıslattığınız birkaç kuru mama tanesi koyun. Yavaş yavaş yemeye başlayacaktır

Zegodogo

2 aylık olana kadar içir çünkü ilerideki bağışıklıklığı ona bağlı yavru kedi mamasını arkadaşın dediği gibi ıslatıpta verebilirsin

simbakedi

bence de iki ay olana kadar sut tozu ile devam edebilirsiniz. sonrasinda yavas yavas yas mama ile de alistirabilirsiniz. kuru mamayi islatmak da iyi bir secenek

Rapunzel00

Daha demin süt tozunu verdim kaseden ama 3-4 yalamadan sonra bıraktı, içmedi. Artık istemiyorsa zorla mı içireyim yani? 4-8 hafta arası sütten kesilebiliyormuş. Kuru mamayı ıslatıp verdim şimdi yedi.