Nd Mama Memnuniyet Anketi

Anket

ND kullandım, memnunum devam ediyorum.
(27 oy)
ND kullandım, memnun kalmadım devam etmiyorum.
(16 oy)
ND kullandım, içeriği bozulunca değiştirdim.
(11 oy)
Toplam (54 oy)

Arkadaşlar merhabalar. Merak ettiğim bir konu var son zamanlarda ND mama ile ilgili şikayetler biraz arttı. Buna keza hala Türkiye'de alınabilecek top mamalardan birisi. Forumda bir anket yapmak ve memnuniyet durumunu öğrenmek istedim. Seçenekler kullanan memnun kalan, memnun kalmayan ve kullanıp içeriği değişti diyerek bırakanlar. Bir de denediğiniz memnun kalıp kalmadığınız çeşit ve aromalarını da aşağıda belirtirseniz fikir olur hepimize. Mesela Balıklı portakallı kullandım memnundum ama atıyorum ördekli kavunlusunu yemedi. Ya da 4 yıldır ND kuzulu kullanıyorduk ama içeriği değişince değiştirmek durumunda kaldık vb. ya da hala daha memnun severek tüketiyoruz gibi. Forumda Nd denemiş ve kullanmakta olan herkesin görüşünü almak isterim. Görüşleriniz çok kıymetli merakla bekliyorum. Sevgiler ♥

20 CEVAP

Evet mama konusunun kediden kediye değiştiğini biliyorum fakat almak isteyenlere genel bir intiba olur diye düşündüm. Bir de merak ediyorum açıkcası. Şuan Bozita kullanıyorum belki bu paketten sonra ND ye dönerim Bozita da iyi ama sanki ND yerken tüyleri genel durumu daha iyiydi kedimin. Sadece son dönemlerde artan şikayetler biraz tedirgin ediyor beni. Kamuoyu yoklaması olsun dedim benim gibi ND'ye dönmeyi düşünüp tedirgin olanlara ışık olur.

duman_cat_world

Çok güzel bir post açmışsınız, yararlı olabileceğini düsünüyorum. 🤗👍 Biz sadece bir çeşidini kullandık, ocean serisinden ringa balıklı portakallı yetişkin mamasını. Şu anda da onu kullanmaya devam ediyoruz ve açıkçası çok memnunuz. n&d nin içeriği değişmiş herhalde, bilmiyorum. Ama bizim pakette hâlâ eski içeriği yazıyor. Yeni iceriginde bir kısmı gerçek et, bir kısmı et proteini gibi bir degisiklige gitti diyorlar, bizim pakette hâlâ eski icerik var dediğim gibi. Benim kedim olması gerekenden zayıftı biraz, bunu yemeye başladığından beri ideal kilosunda. 😊 Yani kilo aldırdı. Tüyleri parlaklaştı, gözleri daha da canlılaştı, yani gözle gorulur farklar oldu. Dediginiz gibi hâlâ piyasadaki en iyi markalardan, biz memnunuz ve devam edeceğiz gibi gorunuyor. Ama zaman ne gösterir bilemeyiz. Farklı aromalarını, özellikle de balkabaklı olnalara denemeyi umut ediyoruz, okuduguma gore balkabağı kediler çok çok faydalıymis. 👍 Tabii sizin de deneyip gormeniz gerekir, benim kedime iyi gelen mama, sizinkine iyi gelmeyebilir.

duman_cat_world

Yakında Acana'yı da denemek istiyoruz kullananlar cok memnunlar ve kedilerinin tüylerine iyi geldigini söyluyorlar.

simbakedi

son zamanda artan sikayet tabiki var ama her mamada var neredeyse. su an herkesin savundugu proplanda son bir haftada burda kac tane baslik acildi kedime yaramiyor diye. ama iste algi meselesi herkes saniyor ki onda daha az sikayet var. ben de bir ara boyle dusunuyordum ama oyle degilmis olay :D olay hepsinde asiri sikayet olmasiymis hahahahsh gercekten kediye yarayip yaramamasi oldugu icin ben kendi butceme ve kedimin yasina gore mamayi secip kalanini kedime birakiyorum. iyi gelmezse degistiririm elbette. iyi gelirse de sonuna kadar devam :D

Bir de mama olayı çok kişisel başkasında yaramayan mama sizin kedinize yarayabilir

BEHNAZ

bebekliğinden beri N&D Kullanıyorum , farklı mama denedim fakat hiçbirini bunun kadar iştahla yemedi.. Çok seçici kedim var o yüzden deneyerek öğrendim hem içeriği hem ondaki etkisi hem de severek yemesi bakımından N&D den asla vazgeçmedim. Ancak her kedide aynı etki olmayabiliyor Mesela royal canin kullandığımızda 2 gün kullandık 3. günü allerjik reaksiyon gelişti o mamaya karşı ama aromasından sanırım ilk verdiğimde nefes almadan yemişti fakat onda kötü etki yapınca vermediğim bir daha .. Normalde veterinerlerin önerdiği bir mama (gerçi ticari amaçla önerseler de ) bize yaramadı.. Yani işin özü her mama her kediye yaramıyor.. Mama da dikkat edilmesi gereken ; içindeki taze et miktarı, Tahıl oranı(mümkünse düşük tahıl yada tahılsız tercih etmek), Tuz olmaması gibi birçok detaylar. kedinizin sevip sevmediği, ve onda herhangi bir yan etki yaratıp yaratmadığı( tüy dökülmesi , allerji vs. gibi)..

Betül Hanım hangi serisi egzemaya sebep oldu?

Nd oceanla başladık. Uzun süre kullandık. Daha sonra içeriği değiştiği için ben de değiştirdim mamayı. Bir degistirdim bır daha da sabitlenemedik. Denemediğim mama kalmadı. Şimdi nd pumpkin serisine geçtik geyik etli olanına. Kilomuzu aldık tuylerimizi düzelttik. Kabızlık sorunumuz vardı her mamada o kalmadı. Güvenli liman ND benim için

Cook

Biz proplanla başlamıştık,ND ringa balıklı portakallı alıp denemek istedim,ağzına sürmedi,paketi görünce tokatlıyordu.Sokaktakilere verdim onlardan da sadece 1 tanesi yedi.Proplana devam ettik.O sıra kasılma,titreme şikayetimiz vardı sebebini bulamamıştık bir türlü.Aynı sorunu yaşayan biri protein duyarlılığından olabileceğini söyledi.Nd balkabaklı geyikli alıp denedik.Mamaya bayıldı fakat 1 haftayı tamamlayamadan sistit geçirdi ve 3 ay uğraştırdı bizi.Hareketsiz kediye önermiyorum ben kesinlikle.Ki bizimki de günde 3 4 saat oynayan bir kedi olduğu halde bu duruma düştük.Sokaktakiler de yemedi hala bekliyor,ödül maması olarak 1 2 tane veriyorum ara ara

Nd kullandım şuanda da kullanıyorum ama kedimde egzamaya neden oldu bu paketten sonra devam etmeyeceğim

simbakedi

nd ocean kitten kullandim kedim istahla yedi her sekilde iyi etki etti, tavuklu narlisini kullaniyoruz su an onu da severek yiyor ama ocean kitten gibi degil. gayet memnunum iyi geldi benim kedime

miyav88

ND kuzulu ve ND kısırlaştırılmış narlı tavuklu kullanıyorum son 3-4 aydır bir sorun olmadı ama fiyatları çok arttığı için proplana geçicem bu ay..

duman_cat_world

@simbakedi
Kediniz balığı daha çok sevdiği için olabilir.

Oqrenerde06

UNIQUE Mama dan seruvenımıze N&D Kitten tavuklu ile devam ettik kedim 6 aylıkken dişi bu arada 3.100 grama kadar çıktı o kadar güzel gelişti ki taa ki N&D nin son 1.5KG Lık paketini alana kadar kedim ağzına bile sürmedi diyorum ki sabredip değiştirmeseydım keşke sonra level atlayarak malesef felıcıa mamaya geçtık yine güzel beslenmesi gayet iyiydi yemesi fakat içeriğini içime sinmediği için ACANA First Feast aldık bir hatayı da burda yaptım kedim asla sevmedi zora ki kedi 1.8 Kg ı zar zor bitirdik dedim içeriği güzel gayet iyi diye 1 paket daha siparış verdim kedimin tüyleri döküldü matlaştı iyice kilo verdi dedim artık yeter Proplan kitten a geçtık onuda 1.5 ay kullandık memnundum ama içeriği tatmin etmiyordu şuanda da 1 haftadır N&D kuzuluya geçtik sonunda şuan proplan ile geçiş dönemindeyiz severek yiyorlar bunda kalmayı düşünüyorum terslik olmazsa seruvene gerek yokmuş en iyisi gözümde N&D çoğu mamayı denemiş birisi olarak.

Palyaco

Her kedi de olduğu gibi doğru mamayi bulana kadar denemediğin kalmadı benim kedim exclision mamayi seviyor ve cok parlak tuyleri var