Yavru Kedilerin Tuvalet Eğitimi Hakkında

patilipet

Merhabalar, tam 1 aylık yavru kedilere sahibim ve artık baya bi' hareketlendiler. Yavru kedilerin tuvalet eğitimi hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum. Daha önce hiç yavru kedi tecrübem olmadığı için bu konuda bilgisizim.

Yavru kedilerin tuvalet eğitimi ne zaman başlar? Şu an henüz erken mi tuvalet eğitimi için?

Dün deneme amaçlı annelerinin tuvaletine koydum ve hepsi kumu dikkatli bir şekilde koklamaya başlayıp kuyruklarını diktiler. Bu durum normal midir?

Onun dışında tavsiye ettiğiniz ya da böyle böyle yap dediğiniz şeyler varsa hepsine açığım. Alışana kadar kedileri sürekli biz kuma koyacağız sanırım. Günde kaç kere ya da günün hangi saatlerinde bu işi yapmalıyız?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

Seymaaacaan

Eğer tuvaletlerini dışarı yapmaya başladıysalar eğitim vakti gelmiş demektir. Ki bence yapmaya başlayacaklardır artık. Kaka yaptıkları yere tuvalet kaplarını koyun. Eğer dışarı kaka yaparsalar kakalarını kuma koyun ve koklatın. Kazma hareketi de yaptırabilirsiniz. Benimkiler kaplarına koyduğum kaka sayesinde hemen alışmışlardı

theyusra

şöyle ; yavrular 3 haftalıkken tuvalet eğitimi almaya başlayabilir, bu eğitim en fazla 1 hafta sürer.
çok küçük oldukları için kumu yemeye çalışabilirler mutlaka dikkatli olun.
bazı yavrular kazmayı tam kavrayamıyorlar, bunun için ilk zamanlarda patilerini tutup kazma hareketi yaptırın.
yavrular yemek yedikten en fazla yarım saat sonra tuvalete gitmek isterler, yeri koklamaya başladıklarında götürebilirsiniz.
bir de benimkinin tuvaleti kapalı olduğu için ben onu ilk geldiği gün tuvaletine koyup yapmadan çıkarmamıştım o gündür daha hiç başka bir yere yapmadı :)