5-6 Haftalık Kedi Süt Tozu İçmek İstemiyor Artık?

Rapunzel00

Şimdiye kadar hep biberonla anne süt tozu verirdim içerdi, dün biberondan içmedi, biberonu reddediyor, kaseye döküp verdim, hepsini bitirmedi ama az çok içti. Bugün de biberondan içmedi, kaseye döktüm yine 4-5 kere yaladı, başka içmedi. Acaba sütten mi kesildi? 4-8 hafta arası sütten kesilme deniliyor. Kuru mama ıslatıp verince ya da yaş mama, normal tavuk eti verince iştahla yiyor. Süt tozu azaldı, yenisini almalı mıyım? Boşuna süt tozu almıyayım diyorum. Tamamen et beslenmeye mi geçmeliyim? Kedimin dişleri bu fotoğraftaki gibi

6 CEVAP

theyusra

ilk 1 ay önemli olan, 6 haftalık olduysa ek gıdaya başlayabilirsiniz. yine sütü bitene kadar kullanın ama normal yemeklerini yemeye başlayabilir.

sultansbutler

1.5 aylıkken kuru mama kırabiliyorlar. yani katı gıdaya geçebilir sizinki. içmek istemiyorsa teklif edin yine de ama hâlâ istemezse zorlamayın. yaş ve kuru mamaya başlatabilirsiniz.

melist35

yaş mama verebilirsiniz, yaş mama ile kitten mama karıştırabilirsiniz. royal canin mother baby nin taneleri o yaş grubu için çok küçük ve uygun

Kuru mamayı ıslatarak kuru mamaya geçiş yapabilirsiniz. Artık mamaya geçiş vakitleri gelmiş. 6 haftalık kedilere genelde kitten mama kullanımı başlamış oluyor.

duman_cat_world

Sütten kesilmiş büyük ihtimal. Süt tozu tekrar almanıza gerek yok bence, yaş mama verebilirsiniz. Yaş mama alırken KITTEN yani yavru kediler için olmasına dikkat edi😊 Kuru mama olarak Royal Canin Mother & Baby Cat mamasını alabilirsiniz, yumuşak ve küçük taneleri olduğu için kolaylıkla yiyebilecektir.