Kediler Ve Yoğurt

Puffy2021

Kedilere sıcak havada soğuk su verilebildigini okumuştum. Az önce bir tatlı kaşığı kadar soğuk yoğurt verdim. Daha önce hep oda sıcaklığında veriyordum
Sonrada biraz endişelendim. Bir zararı olur mu ishal gibi

14 CEVAP

simbakedi

ben hep ev yogurdu veriyorum cok soguksa azcik ustune su koyuyorum hic sorun yasamadik. ishal gibi bir sey cok alakasiz olur bence

Puffy2021

Yok yoğurt vermek zararlı değilde soğuk olunca korktum biraz birşey olurmu diye

buduu

Bende direk buzdolabından çıkarıp biraz veriyorum sorun yaşamadık

melist35

kediye market yoğurdu verilmez öncelikle. sütten farkı yoktur, market yoğurdunda ev yoğurduna göre daha fazla laktoz vardır. ev yoğurdu, kefir veya probiyotik yoğurt verilebilir. direk dolaptan çıkma buz gibi yoğurt veya su ishal yapabilir, kusma yapabilir. dışarıda bi 10 dk bekletmenizde fayda var yine

Zehranazz

Bence çok soğuk da vermeyin hasta olabilirim yinede

Zehranazz

Olabilir

Puffy2021

Probiyotik yoğurt veriyorum. Neyse bakalım umarım birşey olmaz yine oda sıcaklığnda bekletip veririm

Soğuk olduğunda biraz karın ağrısı ve ıshal olma riski yüksek. Kediden kediye değişmekle birlikte genelde midelerini üsusebilirler böyle durumda. Dışkısı cıvık olabilir. Çok kötü olsaydı kusardı endişe etmeyin bence olay Kaka da çözülecek. Ama genelde soğuk su vermeyi önermezler şu içme miktarını azaltıyor kedilerin diye. Bilginiz olsun sağlıcakla kalın

Lils

1 seferden bir şey olmaz bence. Bazen ben de soğuk veriyorum 1 çay kaşığı kadar. Parmağımla yediriyorum sıkıntı olmadı.

theyusra

ben kedime suyu, yoğurdu, kefiri falan hep dolaptan veriyorum hatta ödül mamalarını dondurup yediriyorum. hiçbir şey olmadı şu ana kadar hatta soğuk daha çok seviyor çünkü çok hareketli olduğu için ve vücut ısısı çok çabuk yükseliyor bu yüzden soğuk daha iyi geliyor ona.

Hilalllllll

Bende bazen çok aç olduklarında soğuk veriyorum bir sorun olmadı

Sindycan

benim de soğuk verdiğim oldu, bir sorun yaşamadım. bazen üst üste verdiğim oldu gaz yapıyor aklınızda bulunsun :)

her gün ev yoğurdu veririm. Ev yoğurdu yok ise kefir. Havalar çok sıcak ve zaten ne kadar soğuk olabilir yoğurt. Dolaptan çıkarıp 15 dakika dışarda bekletiyorum zaten ısınmaya başlıyor

Puffy2021

Bende her gün activianin sade probiyotik yogurdunu veriyorum.