Köpek Traşı

Köpeğimi veterinerde traş ettirdim göğsünde 2-3 yerde hafif kızarıklık çıkmış, traştan mı yoksa hafta sonu misafir vardı onlar kaçak olarak yemek verdiler ondan mı anlamadım. Sizce sirkeli su gibi birşeyle silip 1-2 gün beklemeli miyim? Bakım amaçlı hindistan cevizi yağı sürüyordum ondan sürdüm şuan biraz. Kaşımıyor o kızarık yerleri. Alerji denilip kortizon vurulmasını istemiyorum açıkçası...

1 CEVAP

gizakdag

Traştan sonra göbeğinde deride kızarıklık olabiliyor. Aynı şeyi bende yaşadım, zedelenebiliyor tarama esnasında ya da makine traşı yaptırdıysanız makine de çizebiliyor. Ben bitkisel antibiyotik içeren kremlerden kullanıyorum bu tür yaralanmalarda çok çabuk iyileşiyor. Tabiki veterinerinize sorarak öneri almanız daha doğru olur. Bu arada veterinerden ziyade köpek kuaförleri hem daha uygun oluyor hem de daha başarılı kesimler yapılıyor. Köpeğimi köpek kuaförüne götürdüğümden beri bu tarz yaralanmalar, kızarıklıklar ve çiziklerle karşılaşmadım. İstanbul Anadolu yakası için Petzz kuaförü gönül rahatlığıyla önerebilirim, işlerinde harikalar.