Kedi Uzaklaştırıcı Sprey Alıcam Kullanan Var Mı Aranızda ?

olcayk

Kedim deri koltuklarımızı paramparça etti tırnaklarını kestiriyor olmama rağmen :) Annem sinir krizi geçirdi tahmin edersiniz ki. Sizce o spreyden alıp sıksam koltuklara etkisi olur mu ? Kullananlar varsa yardım etsin arkadaşlar

11 CEVAP

ursaminor

:D
Bizim de tül perdelerimiz çok fena. Uzun yere kadar. Yani en olmayacak yerleri kaçmış perdenin. ipi çekilmiş ve bütün evin durumu bu :D
Asla düzelmez de..
Evin en büyük dişi insanı olarak sinir krizi geçirsem ne fayda ahhh ahh :D

Bizim petshopta kesin çözüm dediler bu spreylere ama ben pek yanaşmadım açıkçası. Siz denerseniz bizi de haberdar edin.

KedimVar

@ursaminor bizim evde aynı durumda üstelik daha yeni almıştık perdeleri. Sağılsınlar hemen hallettiler. Rüzgar estikçe perde havalanıyor. Sonra da Lidya perdeyle boğuşmaya başlıyor falan :)) bazen tırnağı takılı kalıyor başlıyor ağlamaya, kıyamıyorum o Zaman hemen kurtarıyorum 2 dakika sonra bir bakıyorum yine aynı durum :D kedi uzaklaştırılırların işe yarayabileceğini düşünüyorum. Kolonya da işe yarıyor.

KedimVar

E kedi annesi olmak kolay iş değil gerçekten :D

KedimVar

Tırmalama tahtasına alıştırmanız lazım.

ursaminor

@KedimVar
Normalde benim hiç vaktim olmuyor hiçbir şey yapmaya. Sürekli çeviri yapıyorum. Ama yaz tatilinde ikeadan kumaş alıp hepsini tek tek özenle kendim diktimdi o perdeleri ühühü
:D

nyancat

Ben spreyi elimi ayağımı uyurken ısırdığı zaman kullanıyorum ama tırmalamasını etkilemez koklaması lazım bayağı yakından o da ısırırken oluyor ve zaten arka patilerinden güç alıp atlarken bi yere tutunurken tırnakları ister istemez zarar veriyor o yüzden kadife koltuklar tek çözüm bence

oztasilares

bizimde yere kadar uzun tül perdelerimiz var ama koltuklarda onlarda en ufak bir çizik yok. Eve geldiği ilk günden itibaren tırmalama tahtasına yönelttim ödüller verdim öyle yaptığında ve çok dikkatini çekmemeye çalıştım perdeye falan o bakarken oynatmadım çekmedim perdeyi mesela öyle saldırıyor diye bugüne kadar da hiç birşey olmadı

olcayk

Arkadaşlar perdeler bu işin en takılmadığım kısmı zaten :D neyse ben yine de deneyeceğim yapacak bir şey yok. Size de haber veririm ^^

olcayk

Kedim var , bu arada tırmalama tahtasına alıştı zaten. Sorun şu masanın üzerine çıkmak için zıplarken tırnakları ister istemez masanın deri koltuğuna takılıyor ve sonuç paramparça :D

efruzg

@kedimvar ın da söylediği gibi kolonya gerçekten işe yarıyor . yapmasını istemediğim yerlere kolonya koyuyorum. yada koyulamıcak yerse sürüyorum . işe yarıyor deneyin derim :))

olcayk

efruzg benim kedide kolonyanın hiçbir etkisi yok 2 aydır kolonya kokusundan ben kuscam onun umrunda bile değil :)