Gözü Kapanan Üç Aylık Kediler

cibvesushi

Merhabalar, müstakil bir evde oturuyoruz çatımızda iki anne kedi ve toplamda sekiz yavruları var. Anneler Suzan ve Gece :) İki haftalığına evde yoktum ve Sanırım Suzanın yavrularının gözlerinde iltihap olmuş enfeksiyon olduğunu düşünüyorum ayrıca hapşuruyorlarda ama yakalayıp tutmamıza asla izin vermiyorlar normalde göz damlası deneyecektim ayrıca veterinere götürmek de istiyorum ama çok zor. Mama verdiğimizde yiyorlar acaba mamasına katacağım bir ilaç yoluyla tedavi olabilirler mi bir bilginiz var mı? Şimdiden teşekkürler.

5 CEVAP

Ahmetemind

Maalesef bildiğim kadarıyla göz enfeksiyonu için damla ve krem ile yakından müdahale etmeniz gerek. Hapşırmalarının sebebi de üst solunum enfeksiyonu olabilir ayrıca, yani onun için de antibiyotik vermek gerek.

Vitamin takviyesi filan yapabilirsiniz şuanlık. Mamalarına eklersiniz. Ancak bir şekilde size yaklaşmaları için onları alıştırmanız gerek

Seymaaacaan

Taşıma çantasının içerisine yaş mama koyup kapağını kapatıp veterinere götürmeyi deneyebilirsiniz

Zehranazz

Bence vete gidin göz enfeksiyonu bazen kötü duruma gidebilir

buusracikk

Benim de 2.5 aylık kedimde oldu aynısı yaşadığım yerde veteriner sıkıntısı olduğu için göz damlası temin edemedim ama internette baya araştırdım 2 3 tane ilaç buldum kullandım ve geçti gözü. Fusix, gentagut, tobrased, tobsin isimleri. Veterinerinize danışıp uygun olanı sorabilirsiniz. Ben fusix kullandım arkadaşım da kedisi için gentagut kullandı ikimiz de memnun kaldık

cibvesushi

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Neredeyse beş yavru var bu şekilde ve veteriner masraflarını karşılayacak durumum maalesef ki yok. Götürmeyi çok isterdim ama ben de öğrenciyim. Önerdiğiniz ilaçları da veterinere danışarak deneyeceğim. Umarım iyileşirler tekrardan teşekkürler 🥺🌸