Köpeğin Yatağımda Kazı Çalışmaları Yapiyor

Ecepablo

arkadaşlar evimiz iki katlı adagida salonumuz var köpeğim sürekli yukarı çıkmak istiyordu izin verdim yaklaşık 10 dakika sonra yukarı yanına çıktım ve sünger yatağımizi parçalamış annemde çok kızdı tabi daha 2.5 aylık pincher ne yapmalıyım?

2 CEVAP

puglife

Yanında biri yokken yukarı çıkmasına izin vermeyin, bir şeyleri parçalarken görürseniz de uyarın. Hayır komutunu biliyorsa hayır diyerek ya da her ne ile uyarabiliyorsanız o şekilde. Tabii ki vurun demiyorum fakat köpeklerin burnuna dokunmak faydalı olabiliyor. Parmağınızla burnuna hafifçe dokunabilirsiniz. Bunu yaptığında onunla oynuyorsanız eğer oynamayı kesin, bu hareketi yaparsa onunla oynamayacağınızı anlasın. Yatağa ve koltuğa çıkmasına izin vermiyoruz biz köpeğimin, siz de bu şekilde eğitmeyi deneyebilirsiniz. Ya da ona bir yastık verin, köpeğimin yastığı var. Onu patileriyle kazmaya çalışıyor. Doğası gereği yapıyor olabilir yani. Yapmadığı zamanlarda ödüllendirebilirsiniz, ödül olayı da çok işe yarıyor. Gözlemde tutun.

FECEVIT

Merhaba,

Daha çok küçük ve ona alan belirlemelisiniz yapmasını istemediği hareketinde sürekli hayır demek de iyi değil hayır cümlesini nerelerde kullandığınız önemli şişşttt heyyy de diyebilirsiniz. Öncelikle alan belirleyin küçükken alıştırırsanız daha rahat edersiniz.
sizi dinlediğinde göz teması kurun ve yapmadığı zaman ödüllendirin.