Köpeğim Sadece Elimden Yiyor

Ecepablo

Arkadaşlar bir sorum daha var köpeğim sadece elimden yemek yiyor bunu nasıl cozerim

2 CEVAP

gizakdag

Bu sorunu köpeğim bebekken ben de yaşadım. Yemeğini kabına koyup aç kalsa dahi elinizle yedirmemeniz gerekir. Açlığa bir müddet dayanacaktır ve kabından yememeye inat edecektir ama kararlı olursanız aç kalmaya dayanamayıp mecbur kabından yiyecek. Aç kaldı diye üzülmeyin kendi inadını kırması için gerekli bir şey bu. Zaten çok fazla dayanamayıp mecbur kabından yiyecek. Sadece biraz kararlılık ve sabır gerekiyor, durum değişecektir :)

puglife

Elinden vermeye devam ettiğin sürece değiştiremezsin zaten. Mama kabına koyman lazım, yemedi diye alıp elinle vermen sadece onun istediğini yapman anlamına gelir. Açlığa dayanamayacağı için yiyecektir ama kabındaki mamayı yemeden başka ek takviyeler veripte karnını doyurmayın.