Kaşınan Köpekler?

Ecepablo

Merhabalar köpeğim neredeyse 2.5 aylık ,ilk geldiği günden beri kaşınma şikayetimiz vardı veteriner iç/dış parazit aşısı vurdu 1 ay sonra falan daha çok kaşınmaya başladı 2 vitamin+iç parazit+dış parazit ilacı verdi kullandık 1 hafta hiç kasinmafi şimdi yine kaşınıyor ne yapabiliriz,asilara 300 TL gerdik toplamda..?

1 CEVAP

gizakdag

Yaz aylarında pire ve kene problemi çok yaşanıyor. Pire kene damlası yapıldıktan sonra aslında pire ve kene kaynaklı kaşınmalar azalır. Damla yapıldıktan sonra 1 hafta 10 gün köpeği yıkamamak gerekir. Damla yapıldıktan sonra pire gelmez diye bir şey yok, gelir ama köpeği ısırdıktan sonra ölür. Dermatolojik bir problem olabilir veterinerin tekrar kontrol etmesinde fayda var