Kısır Kedime En İyi Gelecek Mama( Acana Mı N&D Mi)

irmtnc3

11 aylık dişi kısır kedim için mama arıyorum bütçe önemli değil. İshal sorunu olduğu için bu zamana kadar royal canin hassas sindirim sistemi destekleyici mamasını yiyordu hala da bu mamayı yiyor yeni mamaya karar veremediğim için. Aslında acana düşünüyordum fakat ishal yaptığını duydum birkaç kişiden o yüzden karar veremedim. Daha sonra N&D düşündüm ama bunun hakkında bir bilgim yok Acana ve N&D kısır maması kullananlar yardım edebilir mi? Ağız kokusu ishal kusma gibi olumsuzlukları oldu mu?

15 CEVAP

simbakedi

hassas sindirim sistemi varsa acana biraz sorun yaratabilir. icinde birden fazla et cesidi var. deneyebilirsiniz ama ben sizin yerinizde olsam nd denerdim ilk

dezgicavus

Denemeden bilemezsiniz, denerseniz iyi gelmedi başka aroma alırsınız, olmadı dengi ya da bir düşük markaya geçersiniz. Sindirim sistemi hassas ve bütçe sorun değilse veteriner ile de görüşüp tavsiye alarak veteriner serisi mamaları da kullanabilirsiniz.

Yumak3302

Ben şuan Acana kullanıyorum memnunum ishal falan da olmadı

Palyaco

Acana hairbal kisir kullandım hiçbir sorun yaşamadım birde hala proplan tavsiye edenler var mısır glutenle beslemeye ne kadar meraklılar var

duman_cat_world

İkisi de çok kaliteli mamalar tartışmasız. Acana biraz daha iyi ND den, bütçe önemli değil demişsiniz o zaman Acana almanız daha iyi olacaktır. Bu arada Acana'nın kısır kediler için olan maması dışında diğer mamalarda pektin üstündeki gramajlara bağlı kalınarak kısır kedilere verilebiliyor (örn: grassland, pasifica serileri) aklınızda bulunsun. 😉😉

irmtnc3

Teşekkürler

Caferyesil

Proplan kullanmanızı tavsiye ederim zira kullanan arkadaşlarım var herhangi bi sorun yaşamadı

irmtnc3

Hepinize teşekkür ederim ☺️

Palyaco

Exclision tavuklu kisir yada ton baliklisini tavsiye ederim kisir kediler icin ne ağız kokusu ne diski kokusu ve tuylere müthiş geliyor bu mama

Bunun cevabı sizin bütçeniz. Ben acana derim misal daha kaliteli zira

cicek67

Biz virbac kullanıyoruz. Gayet memnunuz. Öncesinde nd kullanıyorduk. Kısırlaşınca virbaca geçtik. 6 7 oldu bi sorun yaşamadık. Veteriner maması tavsiye ederim şahsen.

duman_cat_world

paketin üstündeki*

duman_cat_world

@Caferyesil
Pro Plan'in içeriğinde az miktarda taze et var, zaten kalanı mısır, mısır gluten unu, tahıllar vs. Ayrıca firması, hayvanlar üzerinde deney de yapıyor. Misal N&D cruelty-free yani deney yapmıyor. Fiyatı uygun olsa yine de alınabilecek bir mama. Ancak fiyatı da öyle pek ucuz değil. ALmak için bir sebep göremiyorum, onun fiyatına çok daha kaliteli mamalar varken.

duman_cat_world

Pro Plan'den ucuz ve ondan kaliteli mamalar da var😊

irmtnc3

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Veterinerimiz de N&D nin daha yararlı olacağını söyledi Acana da fazla et çeşidi olduğu için ishal yapma olasılığının fazla olduğu belirtti