Kediler Büyüdükçe Sakinleşir Mi

miiv

4 aylık tekir kedşm var 1,5 aylıkken sahiplendim ilk başlarda da oyuncuydu ve ısırıyordu ama hayır komutuna alıştırmaya çalışmama rağmen şu an beni daha çok ısırıyor ve geceleri çok daha fazla koşuşturuyor nereye gittiğini göremiyorum eskisinden çok daha fazla yaramaz oldu kediler büyüdükçe sakinleşmiyor muydu büyüdükçe bu huyları azalır mı

8 CEVAP

Sindycan

henüz deli oyuncu olduğu zamanları atlatamamışsınız. :) 1 yaşından sonra daha sakin oluyorlar. Kısırlaştırma zamanı geldiğinde kısırlaştırırsanız sakinleşmesine yardımcı olur.

indovf

Şuan çocuk gibi düşünün onu. 1 yaşı kediler için reşit olmak gibi bir şey yani o zamana dek enerjik kalacak. Kızgınlığı girdiğinde daha bile fena olacak. Ama hem kısırlaştırma hem de yetişkinlik sebebiyle sonra daha sakin oluyorlar. Tabi biraz da kişilik meselesi. İyi şanslar

Lils

Diş değiştirme döneminde olabilir. Tam yaramazlık zamanı ama şu an. Kuzenimin kedisi de 4 aylık ve çok enerjik.

meowhun

Isırdığında bağırmadan hayır diyerek onunla oynamayı bırakın. Mümkünse o ortamdan ayrılabilirsiniz. Ellerin ve ayakların oyuncak olmadığını öğrenir böylece. Benim de kedim 5 aylık geceleri aynı şekilde çok enerjik oluyor. Gündüz uyumamasını sağlamaya çalışıyoruz bol bol oyun oynuyoruz akşamları yatmadan enerjisini atmak için. Yatmadan önce mama vermek kimi kedileri sakinleştiriyormuş bizde durum tam tersi yemek yiyince enerji geliyor mesela :) Bunu deneyebilirsiniz. İlgisini çekeceği oyuncaklar alabilirsiniz.

yagmurryamaan

Isiracaği oyuncaklar alın ve sizi isirinca oynamayi birakip yanindan uzaklasin.Fazla ilgilenemiyorsaniz da oyle yapabilir

sugartgecat

dişleri kaşınıyo muhtemelen ısırmasına izin vermeyin ilerde oyun sanıyolar ve evet büyüdükce sakinlesiyolar bebekken dur diye aglardım 1 yasında simdi kalk oynayalim diye aglıyorum..

Zehranazz

Büyüdükçe daha sakinlesiyorlar hele birde kısırlaştırılırsa iyicene sakinlesir

Seymaaacaan

1 yaşından sonra çok sakinleşmişti benimki. Çocukkende çok yaramaz değildi ama şimdi tam bir süs kedisi oldu😁😁