Kedi Kilo Kaybı

Kedimin iştahı azaldı ve 200 gr kadar verdi çok fazla yemek istemiyor kızgınlıkta değil çünkü kısır sıcaktandır diye düşünüyorum veterinere de götürdüm net birşey söylemedi sizde benzer durum var mı sıcaktan kilo kaybı gibi

12 CEVAP

Palyaco

Sıcaklardan dolayi az yiyiyorlar günlük 40 gr kadar dustu

200 gramı ne kadar sürede verdi? Bir ayda verdiyse mesela 200 gram çok fazla. Bi kan degerlerine baktirmanizi oneririm

Koyduğum mama epey bi kalıyor mama kabında bir de çok koşunca dili dışarda kalıyor ben de tedirgin oldum kalp mi acaba diye veterinere götürdüm ama ekg olmadığı için birşey de yaptıramadım

simbakedi

kosunca dilinin disarda kalmasi yazlardan. benimki de oyle kosturunca yere atiyo kendini kopek gibi nefes aliyor. istahlari azaliyormus ama masallah benim kedimde olmadi o 🧿 su icmesine dikkat edin. belki biraz daha fazla yas mama ya da haslanmis et, tavuk vs verebilirsiniz seviyorsa.

Su kabı sayısını artırdım ama benim tuhaf kedim yaş mams yemiyor kaç marka denedim yok yemiyor ilk geldiğinde yiyordu ama kuru mamayı unutmasın diye bir süre vermeyince o da yaş mamayı unuttu evde balık tavuk haşlıyorum onları da yemiyor.

Kısırlaştıktan sonra deli fişek oldu çok çok hareketli oldu her yere koşarak gidiyor belki kilo vermesinin bir sebebi de odur diye düşünüyorum kilo kaybı devam ederse ankaraya götüreceğim

Sindycan

benim kedim de az yemeye başladı, fazla su içmeye başladı. oyun oynarken daha çabuk yoruluyor. hep sıcaklardan.

simbakedi

bir markanin corba gibi olan bir yas mamasi vardi. burdan birinin de kedisi cok seciciydi ama onu yemisti isterseniz deneyebilirsiniz. hasta kedilere veriliyormus hasta kolay yendigi icin. valla bilemedim baska nasil yemek yedirilir.

Valla iki çocuğum var onlara bakar gibi bakıyorum bu velete ☺️Avucumda yediriyorum napim

mrcasper

Sizi endişelendirmek gibi olacak ama fip olabilir 1 hafta önce kedimi bu hastalıktan kaybettim iştahsızlık, halsizlik, karın şişliği, sindirim sorunları gibi aynı anda şikayetleriniz varsa veterinerinizden bir fip testi yapmasını isteyin

Başınız sağolsun çok üzüldüm halsizlik hiç mi hiç yok çok hareketli hatta öyle ki ben yatrken gece defalarca üstümden zıplayıp geçiyor yürümüyor hep koşuyor oynatın diye gelip önümde oturup gözüme bakıyor karnında şişlik de yok dışkılaması da her zamanki gibi ancak her zamankinden daha az yiyor çok koşuyor habire suya gidiyor fip değil ama kalpten şüphelenmiştim ben de hızlı nefes alıyor diye

@simbakedi nin dediği miamor kedi çorbası kediler seviyor belki onu icer. Bir de somon yağı iştah aciyormus ama denemedim.