Kedimin Yanağı Şişti Yardım Edin :(

Nisanurthe

Eve daha şimdi geldim ve geldiğimde yanağı şişti çıkmadan önce böyle değildi yemek yiyebiliyo dokınduğmda kaçmıyo veya herhangi bi acı belirtisi vermiyo nedir bu bilen varsa yardımcı olabilir mi? Bide çenesine doğru da şişmiş ama ordaki şişiğin yumuşak bi dokusu var ve şişlik olan kısımlarda yara vb bişi yok.

3 CEVAP

adayildirim

Muhtemelen dişi apse yapmış olabilir, en yakın zamanda bir veteriner görürse antibiyotik tedavisine başlayabilir

Seymaaacaan

Sokakta baktığımız bir kedi de böyle oldu. Yanağı gün geçtikçe şişmişti 2-3 gün sonra orası patlamış içindeki iltihap akmış. Şuan şişliği inmiş ama oradaki tüyler dökülmüş ve kabuklu bir şekilde

theyusra

bu tür ağız yaralarına virüs neden oluyor, bir de yavruysa bağışıklığını iyice düşürür daha da çok uğraşırsınız bence hiç riske atmadan götürün