Kedimi Kısırlaştırdığım Halde Kızgınlık Belirtileri Gösteriyor(Erkek)

Kedimi 29 Haziran'da kısırlaştırdım. Kendine geldiğinden beri geceleri sabaha kadar miyavlıyordu, normalde sürtünme hareketini anneme falan yapıyordu (uzun giyindiği için tutacak bir şey buluyor :d) ben de şort falan giydiğim için sadece miyavlıyordu. Çıldırıyordum ne istiyor bu diye, dün uzun giyinince gece üstüme çıktı ve üstümde ıslaklık dahi bırakıyordu. Yaşayan var mı? Alışkanlık mı oluşmuştur artık? Boşuna mı kısırlaştırdım, o stresi yaşamasın, kızgınlığa girmesin diye kısırlaştırdığım halde kızgınlığa girmesi keyfimi kaçırdı.

4 CEVAP

Ahmetemind

Erkek kedilerde kısırlaştırma sonrasında bile bir miktar kızgınlık belirtisi gözükebiliyor. Zamanla bu davranışlar azalacaktır. Bir süre sonra yapmayı bırakır. Operasyon sonrasındaki birkaç hafta boyunca kızgınlık hareketleri aynı şekilde devam edebiliyor

gayelise

Kısırlaştırmanin ilk zamanları böyle şeyler görülmesi normal merak etmeyin zamanla düzelir

Zehranazz

Sanirim kisirlastirikdiktan sonra bir kaç ay daha devam edermiş sonra bitermiş

Ayben02

Benim erkek kedim de kısırlaştırdıktan 3 ay sonra bile idrar püskürtme gibi şeyler gördüm hekim erkek kedilerde olabiliyor dedi zaten çok bı zaman geçmeden bitti yani ameliyattan sonra birkaç ay böyle belirtiler göstermesi normal