Bakarmisiniz

bademcats

Merhaba benim british kedim var. Evimize yeni geldi 3 aylık. Ben royal canin mama kullanmak istiyorum. Bugün baktım ve dikkatimi bişey çekti, british shorthair kediler için ayrı mamalar var. Fakat onu almayı düşünmüyorum normal royal canin maması alsam sorun olurmu

11 CEVAP

dilanbulent

Hayır sorun olmaz. Özel cins kedi mamalarının sadece pazarlama taktiği olduğunu düşünenlerdenim. Normal Royal Canin de alabilirsiniz.

AdaCoco

Özel mama almanın ben de @dilanbulent gibi işe yaradığını düşünmüyorum. Ama Royal Canin'i önermiyorum açıkçası.

Lils

Royal canin içerik olarak pek iyi değil. Cins mamaları ise para tuzağı tavuklu mamanın kilosu 80-90 lira. İçinde sadece tavukta yok tahıl var. Tamam cinse göre mama tanesi vs. ayarlıyorlar ama yine de normal mama ile arasında çok fark yok.

Seymaaacaan

Royal canin içeriği pek iyi değil. Nd, proplan, acana, hills bakabilirsiniz içerik bakımından royal’den daha iyi. Kediler için cinse özel mamalar satış taktiğinden başka bir şey değil

Lils

İçeriklere baktım. Cins mamada et, yetişkin mamada protein olarak geçiyor.

AdaCoco

@bademcats Kesinlikle N&D daha iyi.

bademcats

Çok sağolun🐾

AdaCoco

Özel mama almanın ben de @dilanbulent gibi işe yaradığını düşünmüyorum. Ama Royal Canin'i önermiyorum açıkçası.

bademcats

@seymaaacaan benim ilk kedim (tekir) nd kullanıyorduk. Fakat royal canin daha iyi dediler ondan düşündüm açıkçası.

Seymaaacaan

Veteriner dediyse ondan promosyon aldığı içindir. Nd kullanmak istemiyorsanız en azından proplan tercih edebilirsiniz içerisinde et var

Sindycan

3 aylık olduğu için rc kullanabilirsiniz aslında, et değil protein hali kullanıldığından daha kolay sindirir. 5. aydan itibaren içeriğinde gerçek et olan mamalar daha besleyici olur.