Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası Stres

Kedim 8 gün önce kısırlaştı ilk 6 gün hiç bir sorun yokken son 2 gündür miyavlamadığı tek bir saat yok. Sürekli miyavlayıp ellerimi kemirmek istiyor. Dili dişarıya çıkıyor.Kafasına huni girmek istemedik ve dikişleri sökülmesin diye kıyafet giydirdi veteriner ameliyat kıyafeti tarzı bir şey içerisinde pansuman sonrası gazlı mendil koyulcak kısmı falan var. Dün veterinere götürdüm neden böyle diye ve kıyafetten dolayı olduğunu çıkartmam için miyavladığını söyledi. Kıyafeti asla çıkarmamam gerekliymii dikişler alınanana kadar. Hava sıcak diye çıkarıp oraya sadece sargı bezi ile sardım dikişe zarar vermesin diye ama hâlâ miyavlıyor hiç susmadan. Benim gibi bu durumu yaşayan oldu mu ? Kısırlaştırma sonrası sakinleşmesi gerektiği söyleniyor ama benim kedim aşırı stresli? sebebi sadece kıyafet midir sizce ?

1 CEVAP

theyusra

çok fazla hareket ediyorsa canı yanıyor ya da yalayamadığı için sinir oluyor olabilir bazıları bu konuda hassas çünkü ayrıca hemen sakinleşmezler biraz vakit geçmesi gerekiyor