Kedim Çok Tüy Döküyor

ogzglrg

Merhaba 6 aylık bir kedim var, yaklaşık 3 gündür inanılmaz fazla tüy dökmeye başladı. İki gündür yerde topak topak tüyler buluyorum sanki bir bölgeden komple yolunmuş gibi, derisini kontrol ettiğim zaman herhangi bir kızarıklık vs. görmedim. Mesela az önce çenesini kaşıdı ve bütün masa çenesindeki tüylerle kaplandı neredeyse. Bu durumu engellemek için ne yapabilirim?

2 CEVAP

Arzuarslan

Merhaba, 6-7 aylık olunca tüy dökmeye başlayıp yeni tüyleri çıkmaya başlıyormuş endişelenmeyin tam tüy dökme zamanında şu an kediniz. Ancak derisi görünecek kadar ya da dediğiniz gibi kızarıklık falan görürseniz hemen bir veterinere gidin. Düzenli taramak da biraz da olsa tüy dökümünü düzeltiyor bilginiz olsun benimki 4 aylık ve dökmeye başladı bile, veterinerimiz normal olduğunu söyledi. 🤞

emellkya

Dönemsel tüy dökmü olabilir benim kendimde bir ara öyleydi şu an hiç dökmüyor. Ayrıca ben tavuk ve yumurta verirdim arada tamamen bıraktım alerjen maddeler olduğu için tüy dökümünü desteklediğini söyledi veterinerim. Nd pumpkin kuzu etli mama kullanıyorum hiç bir sorun yaşamıyorum artık.