Kedimle Yolculuk İcin Promazin Kullanmalı Miyim ?

Tosbikdumik

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay sonra kedimle aktarmalı olarak bir otobüs yolculuğu yapacağım toplam 8 saat falan sürecek aralarla birlikte veterinerim promazin adlı bir psikoleptik jel önerdi . Kilosuna göre ağzına sıkınca kedi yarı baygın şekilde daha az stres altında yolculuk yapabilecekmiş . Yan etkisi yok denecek kadar az dedi ama cesaret edemiyorum . İlk defa birlikte yolculuk yapacağız bu jeli kullanan yada jelsiz kedisiyle otobüs yolculuğu yapan var mi acaba deneyimlenirinizi paylaşır misiniz ?

15 CEVAP

Zehranazz

Ben daha önce hiç duymadım ya bende merka ettim 😅

Sakın o jeli kullanmayın kedimi sakinleştirmesini gibi daha da hırçınlaştıydı. Vücudunda gösterdiği reaksiyonlar yüzünden kedim daha da strese girdi ve gözünde geçici şaşılık oldu bugün 2. Gün hala daha kedim hasta gibi hareketsiz sakın kullanmayın

Arkadaslar bu tarz ilaclar kedinin kilosuna gore veriliyor. Dozu fazla kacirirsaniz geri uyanamama ihtimali var. O yuzden kullanirken cok ama cok dikkatli olmak gerekiyor. Ust yorumlarda gozlerinin şasi olmasindan bahsedilmis. O normal bir durum zaten ilacin etkisi azaldikca oda düzeliyor. Devaminda halsizlik durumunun devam etmesi durumunda da belkide ilacin dozunu kacirmis olabilir. Kendim de kedimle 19 saatlik yolculuk yaptik. Gidis yolunda binmeden yarim saat once veteriner destegi ile verdim ilaci. Yavru oldugu icin çok yoğun kullanma dedi. En dusuk onerilen dozu 0.5 olarak biliyordum. Bu yavruya 6 saatte bir bu sekilde verirsen uyanmaz dedi. 0.25 doz ve sadece huysuzlandikca verdim. Donus yolunda da gunduz seferini secip gunduz kullanmadim. Gece de duruma gore verdim. Tabi bu kedinizin stres seviyesine bağlı degisebilir. Uslu duruyorsa ve ciddi bi rahatsizlik yoksa vermeyin. Son olarak miyavladi diye bagaja almaya kalkışan olmadi bizim yolculukta. Ama oyle birşey talep edilseydi kiyameti koparirdim. Ben milletin aglayan cocuklarinin yada bidi bidi konusan cocuklarinin sesine hosgorulu davraniyorsam eger onlarda benim yavruma hosgoru gostermek zorunda. Yasi farketmez rahatsizlik yaratan her yolcuyu bagaja alicaklarsa okey benim yavrumu da oraya alabilirler.

Elliiiis

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

Snzlc

Bende merak ettim. Deneyimlerini paylaşan olursa güzel olur.

buduu

Jelsiz yaptık .Gitmeden veterinerimizle konuştum, sedapet diye bir jel var ama budu sakin bir kedi olduğu için gerek olmadığını söyledi,mide bulantısı olabilir diye metpamid iğnesi yaptı çok sakin bir şekilde nerdeyse 500 km lık yol gittik.Tasima kabinin üstü açık geldik zaten nerdeyse yolun hepsinde uyudu bı kere falan miyavladi.

Phoenix3

Biz şahsi arabamızla seyahat ettiğimizde 8 saatlik yol boyunca aralıksız bağırdı resmen. Böyle yaygaracı bir çocuğunuz varsa ve güvenilir bir ürünse bence kullanın otobüste sorun çıkmasın

Tosbikdumik

Sadece bir kez verdim ve gerçekten sakinleştireceği yerde daha da telaşlandırdı hafif bi sarhos oldu ama bu durum onu daha da korkuttu agzindan salyalar aktı vs ve aslaaa sakinlesmedi aksine daha da hircindi korktuğundan . Bence de kimse kullanmasın ama gözleri icin korkmayin o durum geciyor zaten veterinerimiz söylemişti normal diye bize 😊

blue_hpood

daha yeni öğrendim, zorunluymuş. kediniz ses çıkartırsa şikayet edebilirlermiş ve bagaja alınırmış! firmayı arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim

Suesie

Evet bizde denedik kedim kendi taşıma çantasından nefret eder ve sürekli bağırır daha fazla hırçınlaştı , tavsiye etmiyorum

Sakın o jeli kullanmayın kedimi sakinleştirmediği gibi daha da hırçınlaştırdı. Vücudunda gösterdiği reaksiyonlar yüzünden kedim daha da strese girdi ve gözünde geçici şaşılık oldu bugün 2. Gün hala daha kedim hasta gibi hareketsiz sakın kullanmayın

Midnightoil

Biz her yaz aracımızla başka şehre giderken veriyoruz, yoksa cidden hem ona hem bize büyük eziyet oluyor. Verdikten 15-20 dakika sonra etki ediyor baygın vaziyette yatıyor :)

Hiç duymadım

Ben, tavsiye üzerine, kısırlaştırmak için yakalamak istediğim yarı vahşi sokak kedilerinde kullanmak için almayı düşünüyordum, ancak okuduklarımdan gözüm korktu doğrusu, bu amaçla deneyen ve iyi sonuç alan oldumu? Lütfen bilgilendirir misiniz?

aslihan_e

Siz yarı vahşi kediye ilacı verince nerede uyuyup kalacağını nereden bileceksiniz? Sonuçta pat diye bayılmıyor hayvan bir süre sonra sersemleşiyor bu tür ilaçlarda. İlacı verirsiniz kaçar gider, bilinci bulandığı için bir arabanın altında kalabilir, köpeğe yakalanabilir, yüksekten düşebilir. Yakaladıktan sonra ilaç verecekseniz vermeyin zaten.