Hamster Sahiplendim

Phoenix3

Daha dün bir hamster sahiplendim ve çok uzun zaman sonra ilk defa böyle minnak bir şey bakıyorum. Neyle besleyebilirim, nasıl beni sevmesini sağlayabilirim, alışma sürecinde ne yapıp ne yapmamalıyım bilgisi olan biri anlatabilir mi? Bir de kaç aylık ya da yavru mu değil mi bilmiyorum anlayan varsa onu da yazabilir misiniz?

11 CEVAP

simbakedi

ya tipe bak hslakdhskdorjd hicbir bilgim yok ama hayirli olsun cok tatliymis. bildigim tek sey cok hassas olduklari yani biraz fazla ilgi gerekiyor sanirim.

simbakedi

bence odin yokken dolassin profilden gordugum kadariyla odinin bunu yemesi 3 saniye surmez hahahahahs

Phoenix3

Teşekkür ederimm evet ya küçücük bir şey yuvarlanıp duruyor top gibi jcdnnxd

buduu

bu nee minicik , çok tatlı

indovf

Merhaba. Çok eskiden hamster bakmıştım o nedenle şuan ben de biraz unuttum. Öncelikle kocaman bir kafes almak çok önemli çünkü hamster oyuncakları var bir sürü. Onlara alan kalmalı. Tünelleri çok seviyorlar kafes seçerken buna da dikkat edebilirsiniz. Ürkek oldukları için etrafı kapalı bir evde onlara güvende hissettirir. Başlangıçta çok ellemeyin ve yaklaşmayın. Yemek verirken(özel mamaları var) elinizde tutun mamayı. O yemek için geldikçe alışır yavaş yavaş. 3-4 gün böyle yapsanız yeter. Sonra hafif hafif dokunursunuz ama zorlamayın. Çok hassas hayvanlar yani sıcaktan ve soğuktan etkilenirler. Güneşin altında durmasın kafes. Gezebilmeleri için hamster topları var. Onunla evde dolaşabilirler. Bazıları onsuz da salıyor ama dikkat etmek gerekli. Ayrıca hamster tekerleği çok gürültü yapıyor yani uyurken odanızda olmamasını tercih edebilirsiniz. Sürekli yer değiştirmemesi için en başta buna uygun seçmenizi tercih ederim. Bazı yiyecekler onlar için çok zararlı fakat unuttum ne olduklarını. Siz bakarsınız. Her zaman mama yemeleri her hayvan için zararlı yani yiyebilecekleri insan besinlerini de bakın.

indovf

Ayrıca yavru değil bence. Maalesef çoğu petshop yavru diyor hepsine. Ben hamster aldığımda yavru dedikleri hayvan iki güne doğum yapmıştı

Phoenix3

Hiç fark etmez aslında yavru mu değil mi 1 tane aldım zaten üremesinler diye. Baktım evet zararlı olanlara. Sorduğumda kemirgen sonuçta her şey yerler dediler güvercinlere verdiğimiz özel bir yem vardı mısır buğday ay cekirdegi karışımlı hamster yemlerinin içeriğine baktım nerdeyse aynıları onun için şimdilik ondan verdim biraz. Odada top içinde dolanması daha iyi olur bence çünkü Odinle pek anlaşamadılar doğal olarak :D nolur nolmaz diye Odin yokken kapıyı kapatır öyle açarım zaten topla. Ya ben birkaç kere elime aldım şirinliğine dayanamayıp ama küsmemiştir inşallah jxnsndn

Phoenix3

Şimdiden itibaren almam artık elime. Küçük bir yuva yaptım şimdilik bir şey yok içinde suluk talaş ve yemlikten başka ama sonra geniş bir saklama kabından kendim yuva yapmayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi yavaş yavaş elimden fındık ceviz vererek alıştırmaya denerim teşekkürler

duman_cat_world

Ya tipe bak sjsjsjjs çok tatliuuu 💖💖 Hamsterlar hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok benik uzmanlık alanım kediler 😀🐾
Bilen birileri illa ki vardır.

iamurphy

Ya çok minikkkkk tipe bak ♡♡

Phoenix3

Teşekkürlerr yeni yer yaptım saklama kabından tatlış bir şey keyfi yerinde elime de alıştı 🥰