Hangi Mamayı Kullandınız ?

blue_hoddle

kedim için doğru mamayı arıyorum.

  • Royal Canin kullandık bir süre memnun kaldık fakat pekde iyi bir mama değilmiş.

  • ProPlan kullanıcaktık fakat arkadaşım önermedi çok kötüledi bizde vaz geçtik.

  • Hills kullandık kedim kusmaya başladı hemen değiştirdik tabii.

8 CEVAP

blue_hpood

acana, orijen olabilir. bütçeniz uygunsa çiğ besleme öneririm. vaktiniz de varsa en iyi besleme şekli çiğ beslemedir. vaktiniz yoksa sık sık yaş mama vermenizi tavsiye ederim.

Renklipati

Acana kullandım kullanıyorum önce fırst feast, sonrası grassland yeni kısırlaştırma olduğu için de acana kısır manaya geçtim.. bütçeniz uygunsa tavsiye ederim hiç bir sağlık sorunu yaşamadım

mayasn

nd deneyebilirsiniz içerik olarak iyi ama her mama her kediye iyi gelmeyebilir şuan royal caninden memnunsanız devam edebilirsiniz rc mother&baby kötü bir mama değil. daha üst seviye bir mama istiyorsanız acana, orijen, true instinct deneyebilirsiniz.

AdaCoco

İlk olarak Acana,Orijen gibi mamaları tercih etmelisiniz. Benim kedim onları yemedi. Yerse devam etmenizi tavsiye ederim. Kediniz yemiyorsa N&D'ye geçebilirsiniz. N&D kedinizde yan etki yaparsa Taste Of The Wild'ı deneyebilirsiniz. Tabii en iyisi çiğ beslenme :)

AdaCoco

Tek sorun Taste Of The Wild'ın kısır maması yok.

AdaCoco

Tek sorun Taste Of The Wild'ın kısır maması yok.

duman_cat_world

@blue_hpood
Katılıyorum size. 🐾 Hill's, Pro Plan ve RC sanıldığı kadar iyi mamalar değiller. Eğer bütçeniz super premium segmentte mamalar almaya elveriyorsa n&d veya Acana kullanabilirsiniz. Orijen önermiyorum, hem içeriğindeki yüksek et miktarı bazı kedilere kötü etki edebilir, hem de Acana'dan çok da bir farkı yok ama çok daha pahalı Acana'yla kıyaslarsak. Eğer bütçeniz bunları almanıza elvermiyorsa uygun fiyatlı ve bu fiyattaki mamalar arasında olabildiğince kaliteli mamalar: Sanabelle, Bozita, Brit Care, Matisse. Bunlardan birini de tercih edebilirsiniz. ✨🙏

duman_cat_world

Onun dışında biz sırayla bunları kullandık 👇
Royal Canin Kitten - Purina One - Felicia - Pro Choice - N&D

Sevme sıralaması 👇
N&D > Royal Canin Kitten > Pro Choice > Felicia > Purina One