Kedinize Günde Kaç Öğün Mama Veriyorsunuz

Ebranur

5 aylık kedim var sabah uyanınca, saat 3 4 gibi ve yatmadan önce mamasını veriyorum doğru mu yapıyorum. Ayrıca bu 3 öğünde çok fazla koymuyorum kabına .Düşüncelerinizi yazarmısınız

5 CEVAP

Lils

Kediniz kilo almaya meyilli değilse 1-2 ay serbest bekleyebilirsiniz. Daha gelişme çağında ama bazı canavarlar kapta mama bırakmıyor :) O zaman öğünlü beslemek gerekiyor.

Günlül yemesi gereken miktardan biraz fazlasını gün içinde bölüyorum. Şuan evde olduğum için mama kabına gittiğini gördüğüm an koyuyorum hem evde sürekli mama kokusu olmuyor hem bayatlamıyor hemde kedimin istediği zamanlarda besleme yapmış oluyorım

Lils

Şu an serbest besleniyor mama kabı hep dolu. Acıktıkça yiyor ama biraz göbek yapmaya başladık. O yüzden yakında öğünlü beslemeye alıştıracağım. 4 öğün vermeyi planlıyorum. Gece daha çok yediği için gece 12 gibi son öğünü fazla tutup diğer öğünlerde biraz daha kısacağım sanırım.

Seymaaacaan

Kedinizin henüz yavru olduğu için mama kabının hiç boş olmaması gerek

duman_cat_world

Ben kedimi serbest besleme yöntemiyle besliyorum. Yani mama kabında mama hep dolu oluyor, kedim gidip gönlünce doyana kadar yiyor. Besleme yöntemleri ile ilgili bir video var buradan izleyebilirsiniz. 🙏👇
https://youtu.be/5Xkc6bjFNyY