Kedim Kısırlaştırma Ameliyatından Sonra Çok Hızlı Nefes Almaya Başladı

Arkadaşlar kedim 8-9 gün önce kısırlaştı fakat son 3 gndür sürekli miyavlıyor ve çok hızlı nefes alıyor. Yormuyorum üstelik onu.Üzerinde sargı bezı var yarayı koruması amaçlı ama zaten diğer her tarafı açık vucudunda. Yinede sürekli olarak derin nefes alıyor ve hızlı hızlı alıyor korkmaya başladım veterinere götürdüm üzerinden dolayıdır dedi ama kısırlaştırma yapılmadan önce 6 gün boyunda antibiyötik ve enfeksiyon iğnesi uygulandı günde 3 iğne vuruluyordu ameliyata hazırlık için ve enfeksiyon varsa bitsin diye. Şuan böyle olması normal mi anlam veremiyorum. Adana bölgesinde oturuyorum.

1 CEVAP

Kısırlaştırmayı daha deneyimlemedim kedim küçük olduğu için ama bildiğim kadarıyla ameliyattan sonra vücut ısısı ve nefes alışverişi önemli. Özellikle birkaç gün geçmiş ve böyle nefes alıp veriyorsa bir sıkıntı olabilir. Veterineriniz dışında başka bir yerde baktırmanız iyi olabilir