Kedim Çok Tüy Döküyor

ogzglrg

Merhaba 6 aylık bir kedim var, yaklaşık 3 gündür inanılmaz fazla tüy dökmeye başladı. İki gündür yerde topak topak tüyler buluyorum sağ kulağının arkasından dökülüyor kaşıdıkça patilerinin tırnaklarına yapışıyor ve sanki komple yolunmuş gibi, derisini kontrol ettiğim zaman herhangi bir kızarıklık vs. görmedim.

6 CEVAP

Zehranazz

Suan genel olarak tüy dökme dönemi benim kedimde döktü 1 hafta aşırı bol bol tarayıp malt verin

ogzglrg

Evet dediğiniz gibi yapıyorum aslında, fakat özellikle sağ kulağının arkasındaki bölgede topak topak dökülme var, normalde de tüy döküyor zaten çok doğal. Fotoğraf sadece bir tırnağından çıkan tüy sadece sağ kulağını kaşıdı.

Palyaco

Benim kedimde bu hafta çok tüy dökümünü oldu mevsimde dolayi

Zehranazz

O zmn birsey olabilir bi vete gidin bence

buusracikk

Aynı durumu bende birçok kez yaşadım yetişkin kedimde kendisi 2 3 yaşlarında belirli dönemlerde normalden fazla tüy döküyor resimdeki gibi topak topak ya mevsim değişikliğinden ya da stres kaynaklı diyor veterinerler eğer kulak kısmında yara vs tarzı şeyler oluşursa isterseniz bir veterinere götürün kulak uyuzu olabilir kaşımaya devam ettikçe

Kedimi kucağıma alamaz oldum koyu renk giyemiyorum olduğu gibi tüy oluyor üstün yumurta iyi gelir dediler fakat oda işe yaramıyor ne yapabilirim bu durum için