Kedim Sütlü Patates Yiyor

aigenc

Herkese merhaba, bi' yemek tarifi için sıcak sütü ve biraz patatesi ezip karıştırdım. Denemek için bir tatlı kaşığı kadar kedime verdim bayıla bayıla yedi. Versem sorun olur mu?

9 CEVAP

diablerose

püreci kedi agzinin tadini biliyor

Snzlc

Dozu kaçirmadiginiz sürece sorun olacağını sanmıyorum. Yine de siz bir iki gün dışkısını kontrol edin. Bazı kedilerde aşırı hassasiyet oluyor.

Bobur

Süt laktozsuz ise ve patatesi de çok tüketmediği sürece sorun olmaz bence.

theyusra

hahahha hiçbir şey olmaz afiyet olsun, kediler zaten haşlanmış patatesi çok sever

AdaCoco

Patatesten sıkıntı olmaz diye düşünüyorum fakat bazı kedilerin laktoza hassasiyeti oluyor. Kedinizi gözlemleyin, dışkısında vs. bir şey yoksa verebilirsiniz az olmak şartıyla arada sırada.

AdaCoco

Sütü laktozsuz verirseniz sıkıntı olmaz.

Patilehayati

Süt laktozsuz ise bir. Sorun olmaz fazla vermezseniz

Bazı kedilerin laktoza karşı hassasiyeti oluyor ona dikkat edin. Onun dışında hiçbir problem yok verebilirsiniz ben de veriyorum.

Selinece

Ahahah afiyetler olsun :) Çoğu kedi püreyi çok sever zaten. Fazla verilmediği sürece hiçbir sorun olmaz.