N&D Mamanın Hangi Çeşidini Önerisisiniz

irmtnc3

Kedim 11 aylık kısırlaştıralı 10 gün oldu şu an eski mamasını (royal canin hassas sindirim sistemi destekleyici mamasını) kullanıyor yaklaşık 750gr civarı kaldı Bende yeni mamayla geçiş aşması olacağı için şimdiden mama almak istiyorum. Acana mı N&D mi diye soru paneli açmıştım yazanların ve veterinerimiz kararıyla N&D daha yararlı olacağına karar vermiştik Şimdi de N&D nin hangi çeşidini alacağımı bilemiyorum bunun için tavsiyenize ihtiyacım var.

Kedim dişi tekir çok hareketli şu an 2,5kg yerinde durmadığı için kilo almıyor bir türlü

Öncelikle tahıllı mı tahılsız mı düşük tahıllı mı almalıyım?

Et çeşidi olarak tavuk hindi ve bıldırcın gibi kümes hayvanlarını tercih etmeyeceğim havalar sıcak mağlum mantar ve eski maması da kümes hayvanlı olduğu için farklılık olsun istiyorum. Ama kuzu etli mi yoksa ocean serisinden herhangi bir çeşidi mi? Bilemiyorum. Bunun hakkında yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim

10 CEVAP

Kuzu etli tavsiye ederim. Kuzu etli tahılsız mamanın içinde tatlı patates vardı sanırım. Tahıldan ve normal patatesten daha iyidir. Kinoa serisinin de kuzu etli maması var. Tahılı çok tercih etmezdim ben olsam eğer bütçe problemi yoksa.

Nd tahilsiz alabilirsiniz cok iyi. Benimkiler düşük tahıllı tavukluyu seviyorlar ama kuzulusunu sevmediler. Veterineriniz açık olarak satıyorsa biraz isteyin oyle alin

Palyaco

Nd kuzulu balkabakli yaban mevsimli kisirlastirilmis tavsiye ederim birde exclision kisirlastirilmis tavsiye ederim güzel mama İtalyan

duman_cat_world

Hareketli kediniz için tahılsız mama alabilirsiniz. 🙏 Düşük tahıllı mamalar biraz daha hareketsiz kedilere öneriliyor. Biz ND ringa balıklı portakallı yetiskin maması kullanıyoruz, önerebilirim. Bütçe probleminiz yokmuş, o zaman biraz daha pahalı olan PUMPKIN yani balkabaklı seriden bıldırcın etli, yetişkin kediler için olan maması iyidir. Genel olarak ND nin tüm serileri kaliteli, gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Tahılsız olması daha iyi olur. 🐾

duman_cat_world

Öncelikle 1,5 kg alıp kedinizin sevip sevmeyeceğine bakınız.

irmtnc3

Bütçe problemi yok. Cevabınız için teşekkür ederim 🙏

irmtnc3

Maalesef veterinerimiz satmıyor. 1,5 kg alıp deneyeceğim. Cevabınız için teşekkür ederim 🙏

irmtnc3

Upppp

AdaCoco

Bence hangi türünü kullandığınız fark etmez. Hepsi kaliteli mamalar. Tahılsız olursa güzel olur, ama düşük tahıllı da kullanabilirsiniz :) Ben tavuklu narlı düşük tahıllı kullanıyorum. 😻

noface

Kediler için balık ağırlıklı diyetler önerilmiyor bu nedenle ocean serisini tercih etmenizi tavsiye etmem. Prime serisinin kuzulu mamasını veya Pumpkin serisinin geyikli mamasını tercih edebilirsiniz. Biz şu anda Pumpkin serisinin ördekli modelini kullanıyoruz. Her ne kadar kümes hayvanı içeren bir model tercih etmek istemeseniz bile bu modele de bir şans verebilirsiniz bence. 😊