Yazlık Yerde Hasta Kedi, Lütfen Yardım Eder Misiniz?

Gkocg

arkadaşım yazlıklarında kedilere bakıyor. bi kedisi öksürüyormuş 2 gündür başka bir şeyi yok. hareketliliği aynı, mama da yiyor diyor ama az önce sanki diğer kedilerden daha sıcak gibi dedi. akciğer enfeksiyonu mu var diye düşündük. ağız-burun akması vs hiç yok o yüzden kedi gribi değil gibi. belde çok küçük maalesef veteriner yok, şehire de götürme şansı yok. zorunda kalmasam asla istemezdim ancak antibiyotik-doz önerisi olan var mı? kedicik yetişkin, 4-5 kg civarında diye tahmin ediyoruz. en azından antibiyotik versek bi nebze toparlar hiç yoktan iyidir diye düşündük. yardımcı olabilecek olan var mı?

3 CEVAP

antibiyotik olarak Amoxicillin biliyorum hayvanlar için.ama eczanede falan var mı bilmiyorum.sakın insanlar için olan ilaçları kediye vermeyin allah korusun ölüme kadar yolu var

Gkocg

yok zaten dozu bilmediğim için veremedik ilaç. el kadar hayvan yazık

Gkocg

insanlar için kullanılan ilaçlar hayvanlara da veriliyor, dozlama çok çok farklı ama